Vrbova Machačkala překvapivě prohrála, Vydra dal gól bývalému klubu

Český trenér Pavel Vrba, ilustrační snímek. | foto:  Michal Šula, MAFRA

2 2016
Český trenér Pavel Vrba prohrál třetí ligový zápas po svém příchodu k fotbalistům Anži Machačakala, jeho tým nestačil na poslední Samaru, která naopak poprvé v sezoně vyhrála. Svůj druhý gól za Derby vstřelil Matěj Vydra, český útočník se trefil proti Readingu.

Ruská liga

Zatímco před týdnem dokázali fotbalisté Anži dvougólové manko dohnat a v domácím prostředí zremizovali zápas se Zenitem Petrohrad, na hřišti poslední Samary se jim to nepodařilo.

Samara vyhrála v devátém kole nad Machačkalou svůj první zápas v sezoně, hosté korigovali výsledek až v nastaveném čase, kdy snížil Kosovan Berisha na konečných 1:2.

V dalším sobotním duelu remizoval Tomsk s Jekatěrinburgem 1:1. Za domácí odehrál téměř pětaosmdesát minut Lukáš Droppa, jeho spoluhráč David Jablonský seděl mezi náhradníky.

Bývalý útočník Sparty i Slavie Bekim Balaj se podílel na výhře Tereku Groznyj jedním gólem, ve druhém poločase však neproměnil penaltu.

K remíze Ufy přispěl bývalý útočník pražské Sparty Kehinde Fatai, český záložník Ondřej Vaněk z lavičky do utkání nezasáhl.

Ruská liga - 9. kolo: Tomsk - Jekatěrinburg 1:1, Samara - Machačkala 2:1, Lokomotiv Moskva - Tula 1:1, Groznyj - Orenburg 2:1, Ufa - Perm 1:1, Petrohrad - Spartak Moskva 4:2, FK Krasnodar - Kazaň 1:0, Rostov na Donu - CSKA Moskva 2:0.

Druhá anglická liga

Český útočník Matěj Vydra dal gól na hřišti Readingu, kde loni hostoval. Nová posila Derby poslala svým druhým gólem v klubu hosty do vedení, jenže domácí George Evans v poslední minutě utkání vyrovnal.

Na vzájemný český souboj mohlo dojít v duelu Sheffieldu Wednseday a Brightonu. Reprezentanti Daniel Pudil a Jiří Skalák se ovšem na hřišti nepotkali. Pudil hrál na levém kraji domácí obrany necelou hodinu, než ho nahradil útočník Gary Hooper. Skalák se do hry dostal až později, v duelu začal mezi náhradníky a natoupil na posledních patnáct minut.

Brighton vyhrál v Sheffieldu na Hillsborough 2:1 a částečně oplatil soupeři loňské vyřazení z play-off o postup do Premier League.

Druhá anglická liga - 11. kolo: Fulham - QPR 1:2, Birmingham - Blackburn 1:0, Brentford - Wigan 0:0, Bristol - Nottingham 2:1, Burton - Cardiff 2:0, Ipswich - Huddersfield 0:1, Leeds - Barnsley 2:1, Preston - Aston Villa 2:0, Reading - Derby 1:1 (za hosty gól Vydra), Rotherham - Newcastle 0:1, Sheffield Wednesday - Brighton 1:2, Wolverhampton - Norwich 1:2.

Turecká liga

David Pavelka odehrál první poločas v dresu Kasimpasy, která díky třem gólům po přestávce porazila doma Kayserispor. Znovu jen na lavčice náhradníků zůstal útočník Tomáš Necid z Bursasporu, to jeho spoluhráč Tomáš sivok hrál celý zápas, jenže prohže s Gaziantepsporem nezabránil.

V dresu Antalyasporu odehrál celé utkání obránce Ondřej Čelůstka, poslední tým tabulky ale prohrál s Galatasarayem 1:3. U remízy 1:1 s Fenerbahce byl obránce Osmanlisporu Václav Procházka.

Turecká fotbalová liga - 6. kolo: Karabükspor - Trabzonspor 4:0, Kasimpasa - Kayserispor 3:1, Gaziantepspor - Bursaspor 3:2, Rizespor - Besiktas 0:1, Akhisar - Genclerbirligi 0:0, Alanyaspor - Basaksehir 0:5, Galatasaray - Antalyaspor 3:1, Konyaspor - Adanaspor 1:0, Osmanlispor - Fenerbahce 1:1.

Švýcarská liga

Basilej měla po porážce na Arsenalu problémy v domácí lize a přišla o svou dosud stoprocentní bilanci. Tomáš Vaclík i Marek Suchý hráli celé utkání s Thunem, posledním týmem tabulky, s nímž vedoucí Basilej zachránila remízu až v poslední minutě.

Švýcarská fotbalová liga - 10. kolo: Vaduz - Sion 2:5, Basilej - Thun 1:1, Lausanne - Lugano 4:1, Young Boys Bern - St. Gallen 2:2, Grasshopper Curych - Lucern 3:2.

Nizozemská liga

Český ofenzivní záložník Jaroslav Navrátil odehrál v dresu Heraclesu Almelo šedesát minut.

Nizozemská fotbalová liga - 8. kolo: Arnhem - Groningen 2:1, Heerenveen - PSV Eindhoven 1:1, Roda Kerkrade - Nijmegen 0:1, Deventer - Excelsior Rotterdam 3:0, Ajax Amsterodam - Utrecht 3:2, Almelo - Twente Enschede 1:1, Tilburg - Feyenoord Rotterdam 0:2.

Belgická liga

Český obránce Stefan Simič odehrál za Mouscron-Péruwelz vítězné utkání na hřišti Eupenu. Jakub Brabec byl u výhry Genku nad Mechelenem, v sedmé minutě obdržel žlutou kartu.

Belgická fotbalová liga - 9. kolo: Oostende - St. Truiden 2:2, Waregem - Charleroi 1:1, Eupen - Mouscron-Péruwelz 1:4, Westerlo - Waasland-Beveren 1:0, Lokeren - Kortrijk 2:1, FC Bruggy - Gent 1:0, Standard Lutych - Anderlecht 0:1, Genk - Mechelen 2:1.

Polská liga

Adam Hloušek odehrál za Legii celý zápas, dostal žlutou kartu. Tým českého trenéra Radoslava Látala Gliwice vyhrál v Gdyni.

Polská fotbalová liga - 11. kolo: Gdyně - Gliwice 1:2, Plock - Wisla Krakov 2:3, Legia Varšava - Gdaňsk 3:0, Cracovia Krakov - Kielce 6:0, Vratislav - Nieciecza 1:2, Bialystok - Štětín 0:0.

Slovenská liga

Slovenská fotbalová liga - 11. kolo: Myjava - Senica 2:0 (80. Machovec, 87. Kolár), Ružomberok - Dunajská Streda 2:2 (30. Ďubek, 90.+1 Lačný z pen. - 44. a 61. z pen. Pačinda), Slovan Bratislava - Michalovce 3:1 (19. Čavrič, 33. Soumah z pen., 82. De Marco - 90. Škutka z pen.), Trnava - Zlaté Moravce 1:0 (90.+3 Hladík), Žilina - Podbrezová 1:0 (50. Škvarka), Trenčín - Prešov 1:1 (71. Janga - 40. Leško).

Rakouská liga

Fotbalisté Austrie Vídeň tři dny po bezbrankové remíze s Plzní v Evropské lize otočili zápas 10. kola rakouské nejvyšší soutěže s předposledním St. Pöltenem a zvítězili 2:1. Po dvou zápasech tak Austria bodovala a v tabulce se posunula na páté místo.

Skóre otevřel v 51. minutě záložník hostů Lumu, nováček soutěže ale nedokázal vedení udržet. V 66. minutě mohl srovnat Venuto, brazilský záložník ale z penalty trefil tyč. Přesto vídeňský celek zápas zásluhou Serbesta a střídajícího Kayodeho v závěru otočil. U obou branek asistoval bek Salamon. Český obránce Austrie Patrizio Stronati se na hřiště dostal až v nastavení.

Austria hrála v sestavě: Almer - Larsen, Rotpuller, Filipovič, Salamon - Serbest, Holzhauser (66. Pires) - Tajouri (66. Kayode), Grünwald, Venuto - Friesenbichler (90.+1 Stronati).

Rakouská fotbalová liga - 10. kolo: Wolfsberg - Altach 1:2, Mödling - Mattersburg 1:0, Ried - Rapid Vídeň 4:2, Salcburk - Sturm Štýrský Hradec 0:1, Austria Vídeň - St. Pölten 2:1.

Portugalská liga

Portugalská fotbalová liga - 7. kolo: Rio Ave - Estoril 1:2, Chaves - Belenenses 3:1, Guimaraes - Sporting Lisabon 3:3, Nacional Funchal - FC Porto 0:4, Boavista Porto - Moreirense 2:0, Arouca - Braga 1:1.

Skotská liga

Skotská fotbalová liga - 8. kolo: FC Dundee - Celtic Glasgow 0:1, Glasgow Rangers - Partick Thistle 2:0, Hamilton - Inverness 1:1, Kilmarnock - Aberdeen 0:4, Ross County - St. Johnstone 0:2, Motherwell - Hearts 1:3.

1. Celtic Glasgow 7 6 1 0 24:8 19
2. Aberdeen 8 4 3 1 13:8 15
3. Hearts 8 4 2 2 14:7 14
4. St. Johnstone 8 4 2 2 11:8 14
5. Glasgow Rangers 8 3 3 2 10:11 12
6. Motherwell 8 2 3 3 11:12 9
7. Ross County 8 2 3 3 7:9 9
8. Inverness 8 2 3 3 12:16 9