Oslabené Teplice neměly k vítězství daleko

Budějovice-Teplice - Teplický Petr Voříšek si zezadu došlápnul na Miloslava Pennera z Českých Budějovic | foto: ČTK/David Veis

18 2000
Budějovičtí fotbalisté začali v dnešní dohrávce šestého kola střílet branky příliš pozdě nato, aby dokázali vývoj zápasu s Teplicemi otočit. Hosté už vedli 0:2, domácí ještě stihli vyrovnat na 2:2. Jihočeši měli proti týmu oslabeném o několik opor střeleckou převahu, ale vynikající výkon předvedl teplický gólman Macháček. Domácí začali náporem a již v úvodní minutě si vytvořili příležitost, ale Janda s Váchou akci překombinovali. Zanedlouho se hlavou prosadit opět Janda, Macháček však jeho střelu vyrazil.

Po dvanácti minutách hry se osmělili i hosté, Kolomazník využil hrubku v budějovické rozehrávce, obráncům unikl, ale budějovický gólman si také poradil. Další příležitost Teplic měl Semeník, ale v souboji jeden na jednoho byl Mitasem za cenu žluté karty faulován.

Vzápětí se stejná situace opakovala i na druhé straně. Klinka výtečně obešel Pokorného, Macháček však jeho střelu perfektně zneškodnil. Hosté stále více přebírali iniciativu a čtvrt hodiny před přestávkou měli hru plně ve své režii.

Holomek hlavou ještě těsně přestřelil, ale Fousek zajistil teplickým vedení. Po přestávce se sice převážně hrálo před teplickou brankou, Jukl s Pěničkou ale největší příležitosti nezužitkovali a hostující Leitner se Semeníkem po brilantním brejku zařídili dvougólové vedení.

Snaha Jihočechů měla pokračování, ale soustředěná obrana Teplic držela dlouho čisté konto. Váchův gól v 70. minutě Budějovické ještě více vyburcoval a Fujdiar dvě minuty po svém příchodu na hřiště zajistil Jihočechům konečnou remízu.

České Budějovice - FK Teplice 2:2 (0:1)