Slovensko
"Připravovali jsme se na to, že domácí nemohou mít pořád smůlu. Byli jsme neškodní, nedokázali jsme podržet míč, v obraně nám chyběli Koubský a Čvirik, takže v defenzivě nám to nefungovalo. Domácí zaslouženě vyhráli, já jim k vítězství blahopřeji," citoval Hoftycha deník Sme.
Trnavě zabránil ve skórování několika dobrými zákroky český brankář Jakub Diviš, jeho brankářský protějšek a krajan Martin Raška naopak lovil míč ze sítě dvakrát už před poločasem.
Po centru českého obránce Jana Kroba, který je v Prešově na hostování ze Sparty, ho překonal vlastním gólem Diallo, druhou branku vstřelil Krajník.
Hned dva čeští fotbalisté viděli v zápasech slovenské ligy červenou kartu. Útočníka Senice Jaroslava Diviše vyloučil rozhodčí při vítězství 1:0 v Trenčíně za kopnutí protihráče.
Stoper Radek Dosoudil nedohrál šlágr kola, v němž jeho Slovan Bratislava zdolal Žilinu 2:1.
Žilina mohla po pátečním zaváhání Trnavy atakovat první místo tabulky, v Bratislavě ale na poslední chvíli ztratila i remízu. Druhým gólem v zápase rozhodl Juraj Halenár dvě minuty před koncem. Už krátce předtím mohl rozhodnout český útočník Lukáš Hartig, ale trefil jen břevno.
Na druhé místo se propracovala díky těsnému vítězství v Trenčíně Senica.
Hosté kromě vyloučeného Diviše přišli v nervózním utkání ještě o jednoho hráče, závěr dohrávali v devíti proti deseti. Jedinou branku dal rodák z Mělníka Jan Kalabiška, který poslední sezonu odehrál ve Zbrojovce Brno.
14. kolo: Prešov - Trnava 2:0 (26. vlastní Diallo, 39. Krajník), Košice - Banská Bystrica 3:1 (70. a 84. z pen. Pačinda, 55. Djokovič - 5. Uškovič), Dunajská Streda - Zlaté Moravce 0:2 (20. a 60. Hruška), Nitra - Ružomberok 2:3 (12. Šimončič, 51. Hodúr - 22. a 86. Skalák, 72. Maslo), Slovan Bratislava - Žilina 2:1 (35. a 88. Halenár - 33. Pich), Trenčín - Senica 0:1 (66. Kalabiška).
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Trnava | 14 | 8 | 3 | 3 | 16:11 | 27 |
2. | Senica | 14 | 7 | 5 | 2 | 21:9 | 26 |
3. | Žilina | 14 | 7 | 4 | 3 | 19:13 | 25 |
4. | Slovan Bratislava | 14 | 7 | 4 | 3 | 20:15 | 25 |
5. | Ružomberok | 14 | 6 | 5 | 3 | 20:11 | 23 |
6. | Zlaté Moravce | 14 | 6 | 5 | 3 | 15:12 | 23 |
7. | Banská Bystrica | 14 | 5 | 2 | 7 | 18:19 | 17 |
8. | Nitra | 14 | 3 | 7 | 4 | 14:15 | 16 |
9. | Trenčín | 14 | 3 | 5 | 6 | 14:19 | 14 |
10. | Košice | 14 | 3 | 4 | 7 | 12:21 | 13 |
11. | Prešov | 14 | 2 | 4 | 8 | 7:18 | 10 |
12. | Dunajská Streda | 14 | 3 | 0 | 11 | 8:21 | 9 |
Rusko
29. kolo: Kazaň - Rostov na Donu 1:1, CSKA Moskva - Nalčik 4:0, Machačkala - Perm 2:1, FK Krasnodar - Kubaň Krasnodar 0:2, Spartak Moskva - Lokomotiv Moskva 3:0, Tomsk - Dynamo Moskva 0:2, Samara - Groznyj 2:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Petrohrad | 29 | 17 | 9 | 3 | 58:24 | 60 |
2. | CSKA Moskva | 29 | 16 | 10 | 3 | 57:28 | 58 |
3. | Dynamo Moskva | 29 | 16 | 6 | 7 | 50:29 | 54 |
4. | Lokomotiv Moskva | 29 | 15 | 7 | 7 | 48:29 | 52 |
5. | Spartak Moskva | 29 | 15 | 7 | 7 | 47:32 | 52 |
6. | Kazaň | 29 | 13 | 10 | 6 | 40:26 | 49 |
7. | Kubaň Krasnodar | 29 | 14 | 6 | 9 | 37:26 | 48 |
8. | Machačkala | 29 | 12 | 9 | 8 | 35:31 | 45 |
9. | FK Krasnodar | 29 | 10 | 8 | 11 | 38:41 | 38 |
10. | Rostov na Donu | 29 | 7 | 8 | 14 | 29:44 | 29 |
11. | Groznyj | 29 | 7 | 7 | 15 | 27:45 | 28 |
12. | Perm | 29 | 6 | 9 | 14 | 19:37 | 27 |
13. | Samara | 29 | 6 | 9 | 14 | 20:40 | 27 |
14. | Nižnij Novgorod | 29 | 7 | 4 | 18 | 23:40 | 25 |
15. | Nalčik | 29 | 4 | 9 | 16 | 21:39 | 21 |
16. | Tomsk | 29 | 4 | 8 | 17 | 18:56 | 20 |
Nizozemsko
11. kolo: Breda - Venlo 3:1, Roda Kerkrade - Ajax Amsterodam 0:4, Excelsior Rotterdam - Waalwijk 1:0, Heerenveen - Haag 4:0, Twente Enschede - PSV Eindhoven 2:2, Graafschap - Arnhem 0:1, Groningen - Feyenoord Rotterdam 6:0, Nijmegen - Utrecht 3:1, Almelo - Alkmaar 0:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Alkmaar | 11 | 9 | 1 | 1 | 25:8 | 28 |
2. | PSV Eindhoven | 11 | 6 | 4 | 1 | 29:13 | 22 |
3. | Twente Enschede | 11 | 6 | 4 | 1 | 28:12 | 22 |
4. | Arnhem | 11 | 6 | 3 | 2 | 18:11 | 21 |
5. | Ajax Amsterodam | 11 | 5 | 5 | 1 | 28:14 | 20 |
6. | Feyenoord Rotterdam | 11 | 5 | 3 | 3 | 21:16 | 18 |
7. | Heerenveen | 11 | 4 | 5 | 2 | 23:18 | 17 |
8. | Groningen | 11 | 5 | 2 | 4 | 21:17 | 17 |
9. | Almelo | 11 | 4 | 4 | 3 | 17:14 | 16 |
10. | Breda | 11 | 4 | 1 | 6 | 17:19 | 13 |
11. | Haag | 11 | 4 | 1 | 6 | 14:21 | 13 |
12. | Waalwijk | 11 | 4 | 1 | 6 | 11:18 | 13 |
13. | Utrecht | 11 | 3 | 3 | 5 | 16:18 | 12 |
14. | Roda Kerkrade | 11 | 4 | 0 | 7 | 14:31 | 12 |
15. | Nijmegen | 11 | 3 | 1 | 7 | 10:17 | 10 |
16. | Graafschap | 11 | 2 | 3 | 6 | 11:22 | 9 |
17. | Venlo | 11 | 1 | 3 | 7 | 12:29 | 6 |
18. | Excelsior Rotterdam | 11 | 1 | 2 | 8 | 7:24 | 5 |
Skotsko
13. kolo: Aberdeen - Glasgow Rangers 1:2, Celtic Glasgow - Hibernian 0:0, Dunfermline - Dundee United 1:4, Heart of Midlothian - Kilmarnock 0:1, St. Johnstone - St. Mirren 0:1, Inverness - Motherwell 2:3.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Glasgow Rangers | 13 | 11 | 2 | 0 | 27:5 | 35 |
2. | Motherwell | 13 | 8 | 2 | 3 | 17:15 | 26 |
3. | Celtic Glasgow | 12 | 7 | 2 | 3 | 23:12 | 23 |
4. | St. Johnstone | 13 | 5 | 4 | 4 | 15:11 | 19 |
5. | Heart of Midlothian | 13 | 5 | 3 | 5 | 13:9 | 18 |
6. | St. Mirren | 13 | 4 | 4 | 5 | 12:13 | 16 |
7. | Kilmarnock | 13 | 3 | 6 | 4 | 16:18 | 15 |
8. | Dundee United | 13 | 3 | 5 | 5 | 19:23 | 14 |
9. | Hibernian | 13 | 3 | 4 | 6 | 14:21 | 13 |
10. | Aberdeen | 13 | 3 | 3 | 7 | 13:16 | 12 |
11. | Dunfermline | 12 | 2 | 4 | 6 | 13:27 | 10 |
12. | Inverness | 13 | 2 | 3 | 8 | 13:25 | 9 |
Portugalsko
9. kolo: FC Porto - Pacos Ferreira 3:0, Coimbra - Braga 0:0, Benfica Lisabon - Olhanense 2:1, Leiria - Setúbal 2:0, Nacional Funchal - Beira Mar 2:1, Guimaraes - Rio Ave 2:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | FC Porto | 9 | 7 | 2 | 0 | 25:5 | 23 |
2. | Benfica Lisabon | 9 | 7 | 2 | 0 | 22:9 | 23 |
3. | Braga | 9 | 5 | 3 | 1 | 12:3 | 18 |
4. | Sporting Lisabon | 8 | 5 | 2 | 1 | 19:9 | 17 |
5. | Marítimo | 8 | 5 | 2 | 1 | 13:9 | 17 |
6. | Coimbra | 9 | 4 | 1 | 4 | 12:12 | 13 |
7. | Olhanense | 9 | 3 | 3 | 3 | 10:10 | 12 |
8. | Setúbal | 9 | 3 | 1 | 5 | 7:14 | 10 |
9. | Nacional Funchal | 9 | 3 | 1 | 5 | 5:18 | 10 |
10. | Gil Vicente | 8 | 2 | 3 | 3 | 10:16 | 9 |
10. | Leiria | 9 | 3 | 0 | 6 | 10:16 | 9 |
12. | Beira Mar | 9 | 1 | 4 | 4 | 4:5 | 7 |
13. | Guimaraes | 9 | 2 | 1 | 6 | 9:13 | 7 |
14. | Pacos Ferreira | 9 | 2 | 1 | 6 | 9:16 | 7 |
15. | Feirense | 8 | 1 | 4 | 3 | 5:13 | 7 |
16. | Rio Ave | 9 | 1 | 2 | 6 | 7:11 | 5 |
Belgie
Bruggy odvolaly po sobotní ligové porážce 4:5 s Genkem trenéra Adrieho Kostera. Tým, ve kterém působí i český útočník Matěj Vydra, prozatím povede dosavadní asistent Rudi Verkempinck.
Bruggy vedou tabulku skupiny H Evropské ligy, v domácí soutěži však ztrácejí čtyři body na první Anderlecht, který má navíc utkání k dobru.
Definitivním impulzem k odvolání nizozemského trenéra byla domácí prohra v přestřelce s Genkem, v jehož dresu odehrál celý zápas český reprezentant Daniel Pudil.
Kosterova stálého nástupce by měl klub jmenovat až po příštích dvou ligových kolech, mezitím chce v klidu hledat nejvhodnějšího kandidáta.
12. kolo: FC Bruggy - Genk 4:5, Lokeren - Kortrijk 1:4, Lovaň - Beerschot 3:2, Mechelen - Westerlo 1:0, Mons - Gent 1:1, Waregem - Cercle Bruggy 1:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Anderlecht | 11 | 8 | 2 | 1 | 22:9 | 26 |
2. | Gent | 12 | 7 | 2 | 3 | 26:16 | 23 |
3. | Cercle Bruggy | 12 | 6 | 5 | 1 | 17:11 | 23 |
4. | FC Bruggy | 12 | 6 | 4 | 2 | 25:16 | 22 |
5. | Kortrijk | 12 | 6 | 2 | 4 | 18:12 | 20 |
6. | Genk | 12 | 5 | 4 | 3 | 23:18 | 19 |
7. | Standard Lutych | 11 | 5 | 3 | 3 | 13:15 | 18 |
8. | Mons | 12 | 4 | 5 | 3 | 25:20 | 17 |
9. | Beerschot | 12 | 3 | 5 | 4 | 22:21 | 14 |
10. | Lovaň | 12 | 4 | 2 | 6 | 14:21 | 14 |
11. | Mechelen | 12 | 4 | 2 | 6 | 13:20 | 14 |
12. | Lokeren | 12 | 3 | 3 | 6 | 15:19 | 12 |
13. | Waregem | 12 | 2 | 5 | 5 | 11:17 | 11 |
14. | Lierse | 11 | 1 | 6 | 4 | 6:11 | 9 |
15. | Westerlo | 12 | 1 | 4 | 7 | 9:20 | 7 |
16. | St. Truiden | 11 | 1 | 2 | 8 | 18:31 | 5 |
Rakousko
Ordoš zajistil poslednímu Kapfenbergu bod za remízu 2:2 s Austrií Vídeň.
Tápající Kapfenberg poslal do vedení už v sedmé minutě Dieter Elsneg, ale hosté s dalším českým ofenzivním hráčem Tomášem Junem v sestavě díky Rolandu Linzovi a Naceru Barazitemu zápas otočili.
Osmadvacetiletý Ordoš, hostující v Rakousku s roční opcí z Olomouce, však v 76. minutě odvrátil devátou porážku domácího týmu v ročníku.
13. kolo: Salcburk - Ried 1:1, Mattersburg - Admira Trenkwalder 0:0, Rapid Vídeň - Sturm Štýrský Hradec 3:2, Wacker Innsbruck - Wiener Neustadt 2:0, Kapfenberg - Austria Vídeň 2:2 (za domácí gól Ordoš).
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Admira Trenkwalder | 13 | 7 | 5 | 1 | 26:17 | 26 |
2. | Austria Vídeň | 13 | 6 | 4 | 3 | 26:18 | 22 |
3. | Rapid Vídeň | 13 | 5 | 5 | 3 | 21:14 | 20 |
4. | Salcburk | 13 | 5 | 5 | 3 | 19:12 | 20 |
5. | Ried | 13 | 5 | 5 | 3 | 20:14 | 20 |
6. | Sturm Štýrský Hradec | 13 | 4 | 5 | 4 | 22:21 | 17 |
7. | Wacker Innsbruck | 13 | 3 | 6 | 4 | 15:20 | 15 |
8. | Wiener Neustadt | 13 | 3 | 4 | 6 | 11:22 | 13 |
9. | Mattersburg | 13 | 1 | 6 | 6 | 15:22 | 9 |
10. | Kapfenberg | 13 | 2 | 3 | 8 | 12:27 | 9 |
Turecko
9. kolo: Antalyaspor - Orduspor 1:1, Eskisehirspor - Samsunspor 1:0, Gaziantepspor - Trabzonspor 0:1, Bursaspor - Manisaspor 0:0, Kayserispor - Galatasaray 0:2, Ankaragücü - Büyüksehir 1:2, Besiktas - Sivasspor 3:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Fenerbahce | 8 | 5 | 3 | 0 | 14:7 | 18 |
2. | Galatasaray | 9 | 5 | 2 | 2 | 15:9 | 17 |
3. | Büyüksehir | 9 | 5 | 2 | 2 | 15:10 | 17 |
4. | Besiktas | 9 | 5 | 2 | 2 | 13:9 | 17 |
5. | Trabzonspor | 9 | 4 | 4 | 1 | 14:9 | 16 |
6. | Orduspor | 9 | 4 | 4 | 1 | 10:6 | 16 |
7. | Manisaspor | 9 | 4 | 3 | 2 | 10:7 | 15 |
8. | Bursaspor | 9 | 3 | 3 | 3 | 14:10 | 12 |
9. | Eskisehirspor | 9 | 3 | 2 | 4 | 10:11 | 11 |
10. | Genclerbirligi | 8 | 3 | 2 | 3 | 9:12 | 11 |
11. | Sivasspor | 9 | 3 | 2 | 4 | 12:18 | 11 |
12. | Kayserispor | 9 | 3 | 1 | 5 | 12:13 | 10 |
13. | Mersin | 8 | 3 | 1 | 4 | 10:11 | 10 |
14. | Antalyaspor | 9 | 2 | 4 | 3 | 8:11 | 10 |
15. | Gaziantepspor | 9 | 2 | 2 | 5 | 9:11 | 8 |
15. | Karabükspor | 8 | 2 | 2 | 4 | 9:11 | 8 |
17. | Samsunspor | 9 | 1 | 4 | 4 | 6:12 | 7 |
18. | Ankaragücü | 9 | 0 | 1 | 8 | 7:20 | 1 |