Olomoučtí fotbalisté se nevzdávají

21 2000
U d i n e - I když fotbalisté Olomouce v úvodním finálovém utkání Poháru Intertoto promarnili velkou příležitost, když ztratili dvoubrankové vedení nad týmem Udinese Calcio a remizovali 2:2, naděje na postup do Poháru UEFA se před úterní odvetou v Itálii nevzdávají. Hanáky povzbudila páteční ligová výhra v Brně a v Udine chtějí překvapit. "Nejeli jsme do Itálie na výlet. Domácí celek je sice obrovským favoritem, ale každý zápas začíná od stavu nula nula," konstatoval olomoucký kouč Leoš Kalvoda před dnešním večerním tréninkem svých svěřenců.

"V Udine chceme překvapit a vyhrát. K postupu však mají určitě blíž Italové, kterým stačí i remíza 1:1," dodal olomoucký trenér.

Italské mužstvo před dvěma týdny v Olomouci za nepříznivého stavu 0:2 nerezignovalo a dokázalo i bez vyloučeného kapitána Bertotta vyrovnat. Hanáci vedli již v deváté minutě gólem Muchy a ve 24. minutě Kovář z penalty zvýšil na 2:0. Udine pak v deseti zmobilizovalo síly. Walem těsně před přestávkou snížil a kanonýr Sosa v 65. minutě vyrovnal.

"Z prvního zápasu jsme se poučili. V Udine musí naše hra vycházet z poctivé defenzívy, ale chceme být nebezpeční i v útočné fázi. Budeme sice hrát pouze na jednoho útočníka, ale každé příležitosti budeme chtít využít k rychlému protiútoku. Musíme hrát kolektivně, v tom je největší síla našeho mužstva," naznačil taktiku Kalvoda.

Olomouc odjela k odvetě bez čtyř zraněných hráčů. Rozehnal stále laboruje s kotníkem, s kterým má problémy i Kovář. Barbořík má opět potíže s kolenem a Špiláček si v Brně zranil rameno. "I tak budeme bojovat o vítězství s maximálním nasazením.

Podle posledních informací by měl za Udine nastoupit už i klíčový hráč Fiore. My si však musíme dávat pozor i na nebezpečné útočníky Sosu a Muzziho, kteří střílejí z každé pozice," dodal Kalvoda.