Olomouc - Slavia 1:1, remíza znamená bolestivou ztrátu pro oba

Josef Hušbauer ze Slavie (vlevo) se snaží zastavit olomouckého Michala Ordoše. | foto: ČTK

16 2016
Remízou 1:1, která bolí oba týmy, skončil zápas 25. kola fotbalové ligy mezi Olomoucí a Slavií. Domácí v boji o záchranu, hosty ve snaze o postup do Evropské ligy.

Skóre ve druhém poločase otevřel Navrátil, ale Olomouc vedení neudržela. Za favorita vyrovnával z dorážky Zmrhal.

„Ve finále asi bod pro nikoho není dostačující. Utkání jsme odehráli, jak jsme chtěli. Respektovali jsme sílu Slavie, ale byli jsme aktivnějším týmem. Bohužel jsme nepřidali pojistku a Slavia vyrovnala,“ konstatoval olomoucký trenér Václav Jílek.

Do sestavy Olomouce se vrátili Vepřek s Houskou a vypadli z ní Plšek s Petrem, zatímco místo potrestaného brankáře Buchty nastoupil Reichl.

Ani hosté nebyli kompletní, když jim chyběl kanonýr Škoda. V základu se naopak objevil Kenia, který v úvodu jara nehrál kvůli trestu za šlápnutí na Housku v podzimním duelu.

První větší šance byla k vidění až po půlhodině hry a postarala se o ni Slavia. Bořil našel přesnou přihrávkou mezi stopery Mešanoviče, ale jeho střelu Reichl vykopl.

Jinak byla úvodní půle spíš boj, oba celky navíc často chybovaly, a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhý poločas začali lépe hosté. Hušbauer střílel nad a Reichl poté včasným vyběhnutím zastavil nebezpečný brejk Mešanoviče.

Olomouc poté z první vážnější akce udeřila - Chorý přiťuknul Navrátilovi, který střelou k tyči překonal hostujícího gólmana Pavlenku.

Druhou branku mohla Olomouc přidat v 71. minutě, ale Pavlenka si s Houskovým přímým kopem poradil.

V 79. minutě bylo vyrovnáno. Hušbauerovu ránu ještě Reichl vyrazil, ale na Zmrhalovu dorážku už nedosáhl. V nastavení si ještě domácí brankář poradil se Součkovou hlavičkou.

Slavia ztratila v boji o evropské poháry. Také pro Olomouc je bod málo. V tabulce jí patří patnáctá příčka, která jako první znamená sestup.

„Chceme být co nejvýše v tabulce, abychom hráli poháry. Nedaří se nám proměňovat šance už tři zápasy. Věřím, že to protrhneme v dalším utkání,“ uvedl slávistický kouč Dušan Uhrin.

1. SK Slavia Praha 29 19 9 1 61:22 66
2. FC Viktoria Plzeň 29 19 7 3 45:21 64
3. AC Sparta Praha 29 16 8 5 46:25 56
4. FK Mladá Boleslav 29 13 10 6 47:33 49
5. FK Teplice 29 13 9 7 38:24 48
6. Fastav Zlín 29 10 8 11 32:35 38
7. Dukla Praha 29 10 7 12 38:35 37
8. FK Jablonec 29 8 12 9 41:38 36