Olomouc - Slavia 1:1, remíza znamená bolestivou ztrátu pro oba

Josef Hušbauer ze Slavie (vlevo) se snaží zastavit olomouckého Michala Ordoše. | foto: ČTK

16 2016
Remízou 1:1, která bolí oba týmy, skončil zápas 25. kola fotbalové ligy mezi Olomoucí a Slavií. Domácí v boji o záchranu, hosty ve snaze o postup do Evropské ligy.

Skóre ve druhém poločase otevřel Navrátil, ale Olomouc vedení neudržela. Za favorita vyrovnával z dorážky Zmrhal.

„Ve finále asi bod pro nikoho není dostačující. Utkání jsme odehráli, jak jsme chtěli. Respektovali jsme sílu Slavie, ale byli jsme aktivnějším týmem. Bohužel jsme nepřidali pojistku a Slavia vyrovnala,“ konstatoval olomoucký trenér Václav Jílek.

Do sestavy Olomouce se vrátili Vepřek s Houskou a vypadli z ní Plšek s Petrem, zatímco místo potrestaného brankáře Buchty nastoupil Reichl.

Ani hosté nebyli kompletní, když jim chyběl kanonýr Škoda. V základu se naopak objevil Kenia, který v úvodu jara nehrál kvůli trestu za šlápnutí na Housku v podzimním duelu.

První větší šance byla k vidění až po půlhodině hry a postarala se o ni Slavia. Bořil našel přesnou přihrávkou mezi stopery Mešanoviče, ale jeho střelu Reichl vykopl.

Jinak byla úvodní půle spíš boj, oba celky navíc často chybovaly, a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhý poločas začali lépe hosté. Hušbauer střílel nad a Reichl poté včasným vyběhnutím zastavil nebezpečný brejk Mešanoviče.

Olomouc poté z první vážnější akce udeřila - Chorý přiťuknul Navrátilovi, který střelou k tyči překonal hostujícího gólmana Pavlenku.

Druhou branku mohla Olomouc přidat v 71. minutě, ale Pavlenka si s Houskovým přímým kopem poradil.

V 79. minutě bylo vyrovnáno. Hušbauerovu ránu ještě Reichl vyrazil, ale na Zmrhalovu dorážku už nedosáhl. V nastavení si ještě domácí brankář poradil se Součkovou hlavičkou.

Slavia ztratila v boji o evropské poháry. Také pro Olomouc je bod málo. V tabulce jí patří patnáctá příčka, která jako první znamená sestup.

„Chceme být co nejvýše v tabulce, abychom hráli poháry. Nedaří se nám proměňovat šance už tři zápasy. Věřím, že to protrhneme v dalším utkání,“ uvedl slávistický kouč Dušan Uhrin.

1. Fastav Zlín 8 6 2 0 17:5 20
2. FK Mladá Boleslav 8 6 1 1 16:6 19
3. FC Viktoria Plzeň 8 6 1 1 14:6 19
4. AC Sparta Praha 8 4 3 1 13:7 15
5. SK Slavia Praha 7 3 3 1 12:8 12
6. Dukla Praha 8 3 2 3 15:11 11
7. MFK Karviná 7 3 1 3 11:13 10
8. FC Hradec Králové 8 3 1 4 8:10 10