Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rozloučí se Olomouc s druhou ligou výhrou nad Žižkovem?

Olomoučtí fotbalisté slaví gól do sítě Zlína. | foto: Stanislav HeloňaMF DNES

31 2015
Sbohem, druhá ligo. Olomoučtí fotbalisté se po roce opět loučí se soutěží. Zatímco loni u toho byly sestupové slzy, v neděli budou oslavovat návrat zpět mezi elitu. V posledním kole od 17 hodin hostí Viktorii Žižkov.

Sbírka pro Vildu Kočiše

Během utkání Sigmy Olomouc s Viktorií Žižkov budou ultras přímo na stadionu pořádat sbírku peněz pro sedmiletého postiženého chlapce Vildu Kočiše. Cílem je vybrat částku alespoň 7 970 korun, právě tolik stojí speciální zdravotní pomůcky, které malý fanda potřebuje.

Aby se dobrý pocit ze zvládnuté role favorita druhé ligy nezměnil v rozpaky a křeč, musí sigmáci v posledním kole zvítězit. „Samozřejmě se chceme rozloučit vítězstvím i dobrou hrou a poděkovat fanouškům za přízeň po celou dobu. A také se už nachystat na ligovou sezonu,“ připomíná trenér Leoš Kalvoda.

Proti sobě budou mít Žižkov, sužovaný finančními potížemi, hrozbami stávek hráčů, ale také tým, který v posledních pěti kolech posbíral třináct bodů z patnácti možných. „Žižkov má pořád o co hrát. Kdyby se totiž do první ligy nepřihlásil Varnsdorf, jsou na jeho místo dva aspiranti právě Viktoria a Zlín. A samozřejmě oba potřebují vyhrát, kdyby měli stejně bodů, postupuje Zlín,“ připomněl Kalvoda.

Na fotbal za 20

Sigma se rozhodla pojmout poslední zápas sezony jako rozloučení s druhou ligu. Fanoušky zve na souboj s Viktorií Žižkov a zároveň oslavu návratu mezi elitu za 20 korun.

Znovu tak ožívá jeho slib, že Zlínu v boji o postup Sigma pomůže, aby šly mezi elitu dva moravské celky. „Pokud bychom k tomu přistoupili tak jako třeba s Karvinou, nemáme šanci. Žižkov hraje velice dobrý fotbal, zvlášť ke konci sezony se chytl výsledkově i herně. Může to být kvalitní utkání,“ přemítá kouč, jemuž bude chybět distancovaná Michal Ordoš a zranění Tomáš Chorý s Lukášem Buchvaldkem.

Sigma si zajistila postup do ligy tři kola před koncem a její střelecký lídr Václav Vašíček poté prohlásil: „Chceme vyhrávat až do konce, abychom všem zavřeli hubu.“ Po dvou týdnech by možná 13gólový útočník vzal svá slova zpět, modří totiž jen remizovali s Karvinou 2:2 a ve Varnsdorfu 0:0. Procitnou při loučení s druhou ligou?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze