Olomoucký Hála dostal dvě žluté karty, ale hrál dál. Změnil sudí názor?

Rozhodčí Ondřej Lerch řídil zápas Olomouce s Plzní. | foto: ČTK

27 2016
Dostat dvě žluté karty, to ve fotbale obvykle znamená spatřit i kartu červenou a povinnost opustit hřiště. Při utkání Olomouce s Plzní toto pravidlo také v prvním případě platilo. Jenže chvilku nato už ne.

Olomoučtí mohli mít během okamžiku dva vyloučené hráče.

V 67. minutě za stavu 0:1 nejprve rozhodčí Ondřej Lerch ukázal druhou žlutou kartu, a tedy i červenou stoperu Uroši Radakovičovi. To spustilo protesty, při kterých Martin Hála zatáhl Lercha za ruku.

Žluté napomenutí si tím vysloužil také, ovšem jednu už na kontě měl z prvního poločasu za penaltový faul. Jenže místo druhého vyloučení Lerch kartu nakonec připsal Michalu Vepřekovi, který stál poblíž. Paradoxně to pro kapitána Olomouce znamená stop na další utkání.

„Nerad bych se k tomu vyjadřoval,“ odmítl Vepřek. „Raději to nechci vůbec komentovat.“

I ze záznamu České televize vyplývá, že sudí Lerch pravděpodobně změnil názor a nechtěl Olomouc oslabit rázem o dva hráče. „Akorát jsem mu říkal, jestli to má zapotřebí a pak jsem se otočil a šel jsem pryč. Co následovalo, to nevím. Nedíval jsem se,“ tvrdí Hála.

Olomoučtí už se k celé situaci po zápase nechtěli vracet. „Neviděl jsem to. Zažíval jsem smíšené pocity po vyloučení Uroše Radakoviče, protože si myslím, že podobných zákroků tam bylo víc. Nemohu to tedy komentovat,“ vyjádřil se ke kuriozní situaci olomoucký trenér Václav Jílek.