Bakoš po utkání s Bohemians: V závěru jsme se moc soustředili na bránění

Radující se liberečtí hráči v duelu proti Bohemians: zleva Dzon Delarge, Marek Bakoš a Josef Šural | foto: ČTK

4 2015
Liberecký stoper Karišik ve skrumáži ve vlastním pokutovém území zvedá nohu a Rada z Bohemians padá k zemi. Tak vypadal klíčový okamžik, který se odehrál v posledních vteřinách zápasu mezi Libercem a Bohemians.

Sudí Kovařík nekompromisně ukázal na penaltový puntík a Rada z penalty vyrovnal na konečných 1:1. Liberečtí hráči ukřivděně spílali sudímu a útočník Bakoš za protesty dostal žlutou kartu.

„Měl jsem pocit, že to penalta nebyla. Ale to je můj názor, možná mě někdo opraví,“ řekl Bakoš diplomaticky. Rozhodčí byli v sobotu U Nisy velkým tématem. Liberečtí jim vyčítali i rozhodnutí ze 68. minuty, kdy Delarge dostal přihrávku za obranu, obešel brankáře Zlámala a měl volnou cestu ke druhému gólu. Asistent Pilný posoudil situaci jako ofsajd - a chybně, jak dokládají televizní záběry.

Místo aby Liberec v té chvíli vedl 2:0, až do posledních minut se snažil uhájit hubený náskok, což se mu nakonec nepodařilo. „V závěru jsme už chtěli ubránit výsledek. Všichni se soustředili především na defenzivu. Možná se to dalo uhrát i jinak. Chtěli jsme to ubojovat jako v předchozích zápasech. Bohužel se nám to nepodařilo,“ litoval Marek Bakoš.

Liberec vedl od 38. minuty, kdy právě Bakoš po rohu hlavičkoval do tyče a Delarge uklidil míč zblízka do sítě. „Konečně jsme se prosadili ze standardní situace. V tréninku se to snažíme trénovat, kdo a kde se má pohybovat a teď jsme to konečně zúročili,“ oddechl si útočník Bakoš.

Liberecký trenér David Vavruška sice u lavičky zápas prožíval hodně emotivně, po jeho skončení však mluvil smířlivě a kriticky k vlastnímu týmu. „Utkání nám nevyšlo. Nevěřili jsme si, nehráli jsme dobře,“ řekl otevřeně. „Od začátku se nám nedařila součinnost, souhra, přechod do útoku. I když jsme trošičku šťastně vedli, tak jsme i tak kazili stupidní přihrávky, kdy jsme mohli jít do přečíslení.“

Podle Vavrušky však takový zápas přijít musel, jelikož nelze věčně excelovat. Remíza s Bohemians paradoxně přiblížila Liberec k záchraně, neboť týmy na sestupových příčkách Hradec Králové a České Budějovice shodně prohrály. „Pragmaticky vzato jsme v boji o záchranu o bod dál,“ konstatoval Vavruška.

Na pásmo sestupu má Slovan čtyři kola před koncem sezony už osmibodový náskok, což je po jeho předchozích problémech víc než dobrá pozice pro záchranu v lize. A v příštím kole čeká atraktivní derby na hřišti Jablonce.

1. SK Slavia Praha 25 17 7 1 53:17 58
2. FC Viktoria Plzeň 25 17 5 3 37:16 56
3. AC Sparta Praha 25 13 7 5 39:21 46
4. FK Mladá Boleslav 25 11 9 5 38:26 42
5. FK Teplice 25 11 7 7 33:22 40
6. Fastav Zlín 25 10 8 7 31:27 38
7. FK Jablonec 25 8 8 9 37:34 32
8. Dukla Praha 25 8 6 11 32:30 30