Břevno a dvě dorážky. Už jsem viděl gól, uznává brněnský gólman Hladký

Momentka z duelu Brno - Příbram | foto: Anna Vavríková, MAFRA

3 2014
Za celý zápas toho na něj moc neletělo, v 17. minutě se však musel vytáhnout hned třikrát během pár vteřin. Václav Hladký situaci zvládl: první příbramskou střelu vytlačil na břevno, poté zneškodnil i obě dorážky. "Při nich jsem už viděl gól, ale shodou okolností a štěstí jsem byl tam, kde jsem byl. Zaplaťpánbůh mě to dvakrát trefilo," popisoval brněnský brankář po výhře 1:0 nad Příbramí.

Kolik centimetrů chybělo ke gólu?
To nevím. Ale já osobně jsem byl za brankovou čárou a ruce jsem měl před sebou, takže možná byl balon na čáře.

Brno vs. Příbram 1:0

Nebyla to pro vás kromě tohoto jednoho momentu nuda?
V prvním poločase to moc nuda nebyla, i když kromě té situace, kdy to tam lítalo zprava zleva, jsem tolik práce neměl. Ve druhém poločase jsme přešli na čtyřobráncový systém a už to bylo takové klidnější. Příbram nevěděla, co má hrát, a vzadu jsme to zvládli v pohodě.

Příchod stopera Pavla Košťála vám tedy hodně pomohl?
Trenér Čuhel se byl určitě podívat na Spartě a věděl, jak to hrajeme. Proto Příbram hrála jednoduše a nakopávala to za naše obránce. Ale pak jsme přešli na čtyřobráncový systém, a to už si nevěděli rady.

Takže na vás platí dlouhé balony?
Vždycky jde o to, jak si na to soupeř naběhne. Ale je pravda, že jsme s tím v prvním poločase měli trošku problémy. Zabíhali nám tam z krajů, nehlídali jsme to dobře.

"Ve druhém poločase už to bylo klidnější. Příbram nevěděla, co má hrát, a vzadu jsme to zvládli v pohodě."

Václav Hladký, gólman Zbrojovky Brno

Jak jste se vůbec oklepával ze čtyřgólového přídělu na Spartě?
Já jsem chytal na Spartě poprvé a užíval jsem si to, i když jsme prohráli 0:4. Nejeli jsme tam s tím, že bychom tam vyhráli. Nejsme jediní, kdo tam prohrál o víc gólů, takže bych z toho nedělal žádnou vědu. Důležitý pro nás byl zápas s Příbramí.

Zaměřili jste se v týdnu víc na defenzivu?
Určitě jsme se na to připravovali. Na trenérův vkus šlo hodně balonů za naši obranu a kluci hodněkrát spoléhali na to, že bude ofsajd, který pak nebyl. Takže jsme pracovali s tím, že musíme hrát do konce a nespoléhat, že rozhodčí odmává.

1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6. FK Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7. MFK Karviná 21 8 5 8 30:32 29
8. FK Jablonec 21 7 7 7 33:28 28