Strach si nesmíme připouštět, velí slávista Juhar

GÓL! Martin Juhar slaví kontaktní gól pražské Slavie v duelu proti Mladé Boleslavi. | foto:  Michal Šula, MAFRA

2 2014
Záložník Slavie Martin Juhar dal proti Mladé Boleslavi (1:3) pátý gól v sezoně, čímž vylepšil své maximum v české lize. Zároveň je nejlepším střelcem týmu, což už ke chlubení zdaleka není. Sešívaným chybí góly i body a záchrana se komplikuje.

Předskočil stopera, levačkou napálil skákající míč na přední tyč a oslavným gestem rukou jako kdyby chtěl ukázat: "Dejte si na nás pozor! Ještě žijeme!" Pátá branka Martina Juhara v této sezoně dlouho držela alespoň malou naději Slavie, že si z Mladé Boleslavi po mrzutém konci prvního poločasu přece jen odveze bod(y).

Ml. Boleslav - Slavia 3:1

Slovenský záložník půl hodiny před koncem snížil na 1:2, jenže hosté už v deseti víc nedokázali. Prohráli 1:3. "Bylo nás o jednoho méně, což je vždycky složité," připomněl Juhar vyloučení vlastního brankáře Čontofalského za penaltový faul na boleslavského Mageru krátce před přestávkou. "Penalta i vyloučení hodně ovlivnily zápas."

Mimochodem, Slavia proti Mladé Boleslavi v této sezoně protočila v lize už čtyři gólmany. V pondělí místo Čontofalského šel do brány veterán Černý, už na podzim při své premiéře v nejvyšší soutěži nedochytal zápas ani Hrubeš a po červené kartě tehdy nastoupil mezi tři tyče Rakovan.

Ale zpátky do současnosti. Trpké současnosti...

Slavia prohrála třetí ze čtyř ligových zápasů pod novým trenérem Alexem Pastoorem a cesta k záchraně se komplikuje. Od sestupových příček ji dělí pouhé tři body. "Pravda, prohráli jsme další zápas, ale nesmí nás to zlomit. Musíme se připravit na další zápas a zvládnout ho," vybídl Juhar.

Jenže právě v tom je háček.

Toto je slávistický los v příštích třech kolech: Jablonec doma, Sparta venku, Plzeň doma.

"Strach si nesmíme připouštět, to bychom se nehnuli z místa. Musíme bojovat," prohlásil Juhar.

A najít střelce, chtělo by se dodat. Z osobního hlediska může Juhara těšit pátý gól, v české lize jich nikdy za sezonu víc nedal.

Jenže aby Slavia musela hledat jméno svého nejlepšího kanonýra až ve třetí desítce, to je bída.