Je remíza s Varnsdorfem ztráta, či zisk? Kouč Hradce: Ukáže se na konci

Archivní foto, Hradec Králové (bílá) vs. Varnsdorf | foto: Lukáš UrbanMAFRA

5 2016
Je bod za remízu 0:0, který si fotbalisté Hradce Králové přivezli v neděli v podvečer z Varnsdorfu, jenž v této sezoně hraje o záchranu, ziskem, nebo ztrátou?

„Tohle uvidíme po konci sezony,“ uvedl pro klubový web trenér hradeckého mužstva Bohuslav Pilný po utkání, které přineslo úplně jiný obrázek než podzimní duel obou soupeřů v Hradci.

Tehdy sice zápas skončil také remízou, ale padlo v něm osm gólů, tentokrát žádný. „Tentokrát nás zradila koncovka, hlavně v pokutovém území jsme nebyli tak hladoví po gólu, jak by bylo potřeba,“ konstatoval trenér.

Na rozdíl od podzimního utkání, jehož výsledek 4:4 nebývá právě obvyklý, se diváci tentokrát dočkali i mnohem menšího počtu šancí. Navíc na většinu z nich si museli počkat až do druhého poločasu. Víc jich sice měl Hradec, ale nevyužil je. „Nakonec nás mohl soupeř i potrestat gólem,“ přiznal Pilný.

Hradečtí trenéři do poslední chvíle váhali, koho poslat do branky. Jednička Radim Ottmar si totiž v předcházejícím zápase poranil malíček a zdálo se, že bude mimo i několik týdnů, nakonec se ale v hradecké brance objevil.

„Po sobotním tréninku sám řekl, že do toho jde. Cením si toho, myslím, že i kluci vidí, že v závěru sezony, kdy jde o hodně, je potřeba něco překousnout. A Ottmar za to byl odměněný vychytanou nulou,“ poznamenal Pilný. Po Ottmara, který tak v devatenácti zápasech chyběl jen jedinou minutu právě kvůli zranění v utkání se Znojmem, už byla dvanáctou v sezoně.

1. Slezský FC Opava 3 2 1 0 12:5 7
2. Dynamo České Budějovice 3 2 1 0 6:3 7
FC Hradec Králové 3 2 1 0 6:3 7
4. Fotbal Třinec 3 2 0 1 3:2 6
5. Graffin Vlašim 3 2 0 1 5:5 6
6. FK Olympia Praha 3 1 2 0 5:4 5
7. Frýdek - Místek 3 1 1 1 2:2 4
8. FK Ústí nad Labem 3 1 1 1 4:6 4