Odvážný skok pod nohy a střídání. Romanovs se proti Valencii zase zranil

TVRDÝ STŘET. Deniss Romanovs skáče pod nohy Žigičovi (v černém). Odnesl to zraněním, kvůli kterému musel střídat. | foto: Petr David JosekAP

5 2009
Po necelých třech týdnech se znovu postavil do branky, ale opět musel kvůli zranění střídat. Gólman slávistický fotbalistů Deniss Romanovs šel v utkání Evropské ligy proti Valencii (2:2) už po devětadvaceti minutách ze hřiště.

Pro lotyšského gólmana to byl smutný návrat do sestavy. Jen co se dal dohromady po ošklivém střetu v Kladně (více ZDE), už je zase marod.

Co se vlastně stalo?

To snad řídí Vaniak

Osud Romanovse drží v rukou Vaniak, kterého se snad nezbavíme. Nakonec se do branky vždycky vrátí.

Ale ne, teď už vážně - na Vaniaka je spolehnutí.

Na střídání to vypadalo už po tom faulu. Ještě to zkoušel, ale zkrátka v brance zůstat nemohl.

Karel Jarolím, trenér Slavie

Běžela třináctá minuta, když řešil první zapeklitou situaci před vlastní brankou. Za míčem se prodíral vytáhlý útočník Nikola Žigič, kterému odvážně skočil pod nohy. Tvrdý střet odnesl zraněním kolena. Zatím není jasné, jak dlouho bude Slavii chybět.

"Když jsem se dozvěděl, že bude muset ze hřiště, řekl jsem si - to je smolař! Jen co se vrátil do branky, už je zase zraněný. Doufám, že to nebude nic vážného," uvedl po utkání slávistický záložník Peter Grajciar, který nakonec gólem zařídil remízu 2:2.

Romanovs ještě zkoušel chytat přes bolest, ale vydržel jen dalších patnáct minut. Během nich neúspěšně čelil penaltě Joaquína, jinak složitější situace řešit nemusel.

Pak už ale ke střídačce Slavie signalizoval: "Nejde to, musím střídat". Do dresu se tak rychle oblékl Martin Vaniak, brankářská dvojka Slavie.

Přitom zkušený Vaniak o víkendu po prohraném zápase v Příbrami (0:1) říkal, že to byl jeho poslední soutěžní zápas za Slavii. "Mrzí mě, že končím porážkou, ale příště už zase bude chytat uzdravený Romanovs," prohlásil. -čtěte Vaniak tuší trpký konec: Už asi chytat nebudu

Teď ale nikdo neví, jak dlouho bude Romanovs chybět. Třeba Vaniak odehraje za Slavii víc zápasů, než si ještě o víkendu myslel...