Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vy jste? Karel Jarolím, hlásil se první pasažér na malém letišti

ODBAVENÍ Karel Jarolím a jeho svěřenci při odletu z malého letiště Hoškovice u Mnichova Hradiště. | foto: Petr Procházka, MF DNES

23 2014
Mostar (Od našeho zpravodaje) - K odbavení se dostavte minimálně dvě hodiny před odletem. Tenhle pokyn zná asi každý, kdo využívá leteckou dopravu a i při cestách na zahraniční zápasy českých týmů bývá běžný. Ne však, pokud se přepravujete s mladoboleslavskými fotbalisty.

Malé letiště Hoškovice u Mnichova Hradiště sice nenabízí komfort známý třeba z Ruzyně, ale co se týká ušetřených časových prostojů, je to jasná výhra.

„Máme to sem z našeho stadionu deset minut autobusem. Nemusíme na nic čekat, hráče neunavuje zbytečné cestování,“ vysvětluje ředitel boleslavského klubu Michal Doležal. „V pátek se vrátíme a půl hodiny po příletu už mohou hráči zahájit regeneraci.“

Taxík by tu možná zabloudil. Úzká cesta vede mezi starými domy. Pozor, v protisměru se z pole vyřítila modrá Tatra. Ale ano, jsme tu správně, na travnaté ploše už jsou vidět malá letadla.

„S odlety tu nejsou žádné problémy, u příletů je jediná drobnost, že se tady nedá přistávat za tmy. Dráha není osvětlená,“ říká Doležel. „Cesta do Bosny bude zhruba o třicet minut delší než běžnou linkou.“

Letadlo se 64 místy sem nejprve musí dorazit z Prahy. Hráči už se řadí k pasové kontrole. Na odbavovací halu zapomeňte, všechno probíhá venku u přineseného stolku přímo před nástupem.

„Vy jste?“

„Karel Jarolím,“ hlásí se boleslavský kouč jako první pasažér.

Jediná komplikace - na seznamu chybí záložník Mehanovič - je rychle vyřešena. Hurá směr Bosna.

V Širokém Brijegu čeká mladoboleslavské fotbalisty odveta druhého předkola Evropské ligy, z prvního utkání si přivezli těsný náskok 2:1. Ušetřené síly z jednoduššího transferu se mohou hodit.

„Cestu jsme pořídili i za rozumnou cenu,“ prozrazuje Michal Doležal. „Celý balíček služeb spojený s leteckou přepravou vyjde do 25 tisíc eur,“ dodává.

Malý stroj je trochu hlučnější, ale pohodlně se zvedá z ranveje a letušky mohou za chvilku servírovat občerstvení.

„Byl jsem na to zvědavý, ale v pohodě. Z angažmá v Turecku jsem na létání zvyklý. Většinou usnu a o ničem nevím,“ řekl obránce Jakub Navrátil.

Před důležitým zápasem se snad hráči včas probudí.

Dětská kosmetika, po které se vaše dítě neoprudí
Dětská kosmetika, po které se vaše dítě neoprudí

Recenze si přečtěte na eMimino.cz.

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze