Odepsaný tým záchranu nevzdal, vyhrál potřetí za sebou: Zlín - Bohemians 2:0

Zlín - Bohemians: Stanley Ibe (vpravo) a Ondřej Čelůstka. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

2 2009
Fotbalisté Zlína se v lize nevzdávají, po vítězství v úvodním utkání 26. kola nad nováčkem Bohemians Praha 2:0 je od místa zaručující záchranu dělí už jen tři body. A to před měsícem po debaklu v Plzni 0:5 byli už téměř odepsaní.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Pro Zlín to byla třetí výhra za sebou a po dlouhé době klub opustil poslední místo v tabulce. Navíc příští utkání hraje opět doma, byť se Spartou.

Proti jinému pražskému klubu - nováčkovi Bohemians - měl Zlín výborný nástup, obránce Čelůstka se trefil nádhernou bombou z pravé strany z dobrých 25 metrů. Druhý gól přidal útočník Kroupa v úvodu druhé půle hlavou. Skóroval ve třetím utkání za sebou.

"Vstoupili jsme do utkání velmi dobře a splnili cíl, kterým bylo vstřelit rychle branku," pochvaloval si zlínský kouč Ladislav Minář. "Naši aktivitu jsme korunovali druhým gólem. I na vzájemné zápasy máme nyní s Bohemians lepší bilanci. Soupeř hrál otevřeně, proto jsem rád, že jsme tento zápas zvládli a diváky jsme bavili dobrým výkonem. Měli jsme ještě hodně dalších šancí a naše vítězství mohlo být vyšší."

Zlín i po úvodní brance byl nebezpečný. O pět minut později se ale Belaň už zaskočit nenechal a na poslední chvíli stačil srazit Kroupovu střelu z bezprostřední blízkosti.

Zlín měl výraznou převahu, hosté se sice snažili srovnat krok, ale k prvnímu neškodnému protiútoku se dostali až po čtvrthodině hry. Aktivně hrající Zlín si postupně vypracoval i další šance, v 26. minutě Čelůstka hlavičkoval vedle.

Teprve po půlhodině Bohemians poprvé vážněji zahrozili, když domácí obranou prošel Vošahlík a jeho střela ze strany se lehce otřela o břevno. V závěru poločasu sice Zlín viditelně polevil v úsilí, ovšem soupeř jeho herní výpadek nevyužil.

Ovšem hned po změně stran domácí opět udeřili. Rychlonohý Žůrek pronikl obranou Pražanů a trefil tyč. Vzápětí mohl skórovat Kroupa, jehož pokus Belaň vyrazil, a o další minutu později Kroča z bezprostřední blízkosti vysoko přestřelil. Výrazný tlak Zlína korunoval v 55. minutě Kroupa, který po Čelůstkově centru přeskočil obránce Horáčka a hlavou skóroval.

Na nepříznivý vývoj skóre okamžitě zareagoval hostující trenér Luboš Urban, který sáhl k dvojímu střídání a do hry poslal Eismanna se Zoubkem. Výkon hostujícího týmu se o poznání zlepšil, během krátké chvíle si Pražané vypracovali dvě šance, ale Kinclovu ránu stačil brankář Baránek vyrazit a Fenykovu akci na poslední chvíli zneškodnil obránce Trubila.

Čtvrt hodiny před koncem pronikl zlínskou obranou Dobeš, který se ocitl sám před Baránkem, jeho střela ale mířila vedle. I když v závěru zápasu tempo výrazně opadlo, zachránil brankář Belaň hosty od výraznější prohry. S přehledem hrající Kroupa nejdříve uvolnil Šmahaje, jehož střelu pod břevno Belaň vyrazil, a o minutu později si poradil i s Musilovým pokusem.

"Jsem z výkonu zklamaný, ale musíme se v závěru ligy soustředit na zápasy v domácím prostředí. Tam leží klíč k naší záchraně," poznamenal hostující kouč Luboš Urban.

1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. SK Slavia Praha 3 2 1 0 3:0 7
3. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 4:3 6
4. 1. FC Slovácko 3 1 2 0 6:3 5
5. Bohemians Praha 1905 3 1 2 0 3:2 5
AC Sparta Praha 3 1 2 0 3:2 5
7. MFK Karviná 3 1 1 1 4:3 4
FK Teplice 3 1 1 1 4:3 4