Kapitán Newcastlu dostal mincí do hlavy. Mohl oslepnout, tvrdí trenér

VYVÁZL BEZ ZRANĚNÍ. Fabricio Coloccini, obránce Newcastlu, dostal v utkání s Crystal Palace mincí do hlavy. Žádné zranění však neutrpěl. | foto: AP

12 2015
Nepříjemný moment prožil ve středečním utkání anglické ligy proti Crystal Palace (1:1) stoper a kapitán Newcastlu Fabricio Coloccini. Když se spoluhráči slavil gól, trefila ho do hlavy mince hozená z tribuny. Argentinský obránce vyvázl bez zranění, incident však naštval trenéra Newcastlu Johna Carvera.

Newcastle šel na hřišti soupeře do vedení tři minuty před poločasovou pauzou díky gólu Papisse Cissého. Hráči jeho trefu v slavili v hloučku poblíž jedné z tribun, když Colocciniho úsměv ve tváři nahradil překvapený výraz. Do obličeje ho zasáhla mince, kterou zřejmě hodil jeden z fanoušků Crystal Palace.

„Tohle se prostě nesmí stát, musíme takové chování vymýtit,“ zlobil se po utkání kouč Carver v rozhovoru pro SkySports. „Crystal Palace má úžasné fanoušky, kteří vytvářejí fantastickou atmosféru. Ale stačí jeden idiot, aby to ostatním pokazil.“

Podle Carvera mohla situace skončit pro Colocciniho mnohem hůř. „Viděl jsem opakované záběry a mince minula jeho oko jen o malý kousek. Kdyby letěla o jeden dva centimetry vedle, mohl Fabricio i oslepnout,“ tvrdil trenér.

Kudrnatý stoper nakonec vyvázl maximálně s boulí, přesto bude mít chování fanouška dohru. Fotbalová asociace domácí klub trestat nehodlá, bude však trvat na odhalení pachatele na základě záběrů bezpečnostních kamer. Pokud se ho podaří vypátrat, čeká ho přísný trest.

S postihem souhlasí i trenér Crystal Palace Alan Parew. „Určitě na odhalení toho fanouška budeme pracovat. Pro náš klub je to hodně nezvyklé, takové problémy nemíváme,“ ujišťoval po zápase. „Ten člověk udělal hloupost. Štěstí, že se nic vážného nestalo.“

1. Chelsea FC 14 11 1 2 32:11 34
2. Arsenal FC 14 9 4 1 33:14 31
3. Liverpool FC 14 9 3 2 35:18 30
4. Manchester City 14 9 3 2 30:15 30
5. Tottenham Hotspur 14 7 6 1 24:10 27
6. West Bromwich Albion 14 5 5 4 20:17 20
7. Manchester United 13 5 5 3 18:15 20
8. Everton FC 13 5 4 4 16:15 19