Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Byť je o Urgelu zájem, fotbalová Karviná ho chce udržet

Momentka z utkání Karviná - Táborsko | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

8 2015
Lubomír Urgela a Lukáš Budínský byli na podzim nejlepšími střelci fotbalistů MFK OKD Karviná. Dohromady ve druhé lize nastříleli patnáct gólů. Karvinským se je zatím daří udržet.

Budínský zůstává v Karviné dál na hostování z Bohemians 1905. „Jsem rád, že se nám ho podařilo udržet stejně jako Růžičku,“ zmínil karvinský trenér Jozef Weber obránce, který v týmu rovněž hostuje z Bohemians 1905.

A jak to bude s Urgelou, který je nejlepším podzimním střelcem v Moravskoslezském kraji?

„Krouží kolem něho jiné kluby,“ připustil Weber. „Pro nás je vyznamenání, že i týmy z první ligy mají o něho zájem. To, zda zůstane, je o prioritách klubu, ale od vedení cítím, že ho nechtějí pouštět, což je jenom dobře.“

Ostatně Weber si pochvaluje, že zatím v týmu došlo jen k minimálním změnám.

„Ke konci podzimu jsme říkali, že chceme stávající podobu kádru udržet, což se nám po dlouhé době podařilo,“ prohlásil sportovní manažer klubu Lubomír Vlk.

Z kádru zatím odešli jen záložníci Vlastimil Daníček zpět do Slovácka a Jaroslav Zelený do Hradce Králové. „Jednáme, aby u nás hostovali i na jaře,“ uvedl Weber.

Naopak po hostování se do Karviné vrátili Martin Limanovský z Hlučína, Michal Skwarczek z Jablonce a Milan Jurdík ze Sparty Praha. Na hostování v Kroměříži byl Ondřej Cverna, který míří do karvinské farmy v Orlové.

Na zkoušce v klubu je mladý Španěl Jose Maria Diaz Castanier a Tomáš Komenda ze Zábřehu na Moravě. Do přípravy se po zranění vrátili Tomáš Knötig a Mihailo Jovanovič. „A z dorostu jsme vytáhli Adama Leibla,“ dodal kouč.

Nač se Karvinští v zimě zaměří?

„Musíme se připravit tak, abychom zopakovali výkony ze závěru podzimu,“ řekl Jozef Weber. „Věřím, že čas a prostor, který budeme mít nadcházející dva měsíce, nám poslouží k tomu, aby si mužstvo ještě více sedlo a naše výkonnost šla nahoru. V létě jsme tým skládali, takže teď ho chceme stabilizovat.“

Karvinští v přípravě plánují dvanáct utkání, přičemž to první odehrají tuto sobotu od 11.00 v Chorzówě. Doma se poprvé představí 17. ledna od 11.00 s Ružomberkem.

„Zápasy s Ružomberkem, s Žilinou a polskými soupeři v čele s Bialsko Bialou nás obohatí. Možnost hrát s nimi je výhoda, že jsme tady v pohraničí,“ uvedl Jozef Weber.

Autor:


Jak si snížit IQ tričkem
Jak si snížit IQ tričkem

Primitivní vtip, trapná anglická hesla, stereotyp a zoufalstvím vyždímaně designové dílny. Aneb pekelnosti českých e-shopů.

Najdete na iDNES.czmobilní verze