O tři body se postarali mladíci: Liberec - Bohemians Praha 2:1

GÓL. Liberečtí fotbalisté oslavují trefu v ligovém utkání proti Bohemians Praha. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

21 2009
Dva mladí fotbalisté v sestavě Liberce se postarali o první jarní porážku Bohemians Praha. Ve 21. kole první ligy dali Dočkal a Kerič po gólu, což Severočechům stačilo k vítězství 2:1. Pražskému týmu nepomohla ani branka Kincla, který se po disciplinárním trestu vrátil do sestavy.

Kromě potrestaného Demetera chyběli v sestavě Bohemians překvapivě někteří stabilní hráči. Především jen na lavičku náhradníků posadila střevní viróza gólmana Belaně, kouč Urban nechal v roli náhradníků i Fenyka se Zoubkem a Obermajera.

Naopak poprvé se v sestavě objevil šestadvacetiletý moldavský reprezentant Andronic, který přišel teprve v pátek z ruského druholigového týmu Baltika Kaliningrad a podepsal s týmem smlouvu na dva a půl roku.

Hosté se dvěma útočníky začali aktivně a už v páté minutě Novotný vypálil na branku Zlámala, střílel ale lehce a do středu branky.

To domácí byli produktivnější. V jedenácté minutě se Kerič prosadil přes dva protihráče, na pravé straně uvolnil Dočkala a ten přízemní střelou na vzdálenější tyč překonal Šimona. Bohemians tak inkasovali gól po 344 minutách.

O tři minuty později průbojný hostující záložník Novotný zatáhl z pravé strany míč na střed hřiště, ale z hranice vápna vysoko přestřelil.

Domácí mohli zvýšit vedení ve 23. minutě. Papoušek vyhrál souboj s nejistým Horáčkem, posunul míč na Keriče, který našel zcela osamoceného Nezmara, ten ovšem v dobré pozici netrefil odkrytou branku.

Velký rozruch vyvolal rozhodčí Adámek. Po dlouhém váhání nařídil penaltu ve prospěch Liberce za faul na Gebre Selassieho, ale po protestech hostujících
hráčů a po následné konzultaci s asistentem Večeřou svůj verdikt odvolal.

Domácí byli nadále výrazně nebezpečnější, Papoušek ale trefil jen nohu brankáře Šimona a Nezmarova hlavička mířila nad. Dočkal s Keričem zase dlouho váhali se střelou až míč uklidil do náručí Šimon.

Neproměněných šancí litovali domácí krátce po změně stran. V 51. minutě hrubě chyboval Janů, míč se dostal k Eismannovi a po jeho centru hlavičkou přesně zamířil Kincl, který se vrátil do sestavy po disciplinárním trestu.

Z gólu se Bohemians radovali poprvé na jaře a po 457 minut trvajícím střeleckém půstu.

Čtvrt hodiny před koncem mohl rozhodnout zkušený Nezmar, ale na malém vápně nikým nebráněný netrefil přihrávku Gebre Selassieho.

Tři body však nakonec U Nisy zůstaly. Sedm minut před koncem liberecký Blažek byl po Keričově přihrávce sám před brankou, jeho střelu však zastavil hostující Macháček a rozhodčí k údivů hostů nařídil penaltu za ruku.

"Liberec vyhrál zaslouženě, ale penaltovou situaci provází obrovský otazník," uvedl po zápase trenér hostů Luboš Urban.

Kerič nedal Šimonovi žádnou šanci a v sezoně dal svůj už jedenáctý gól, čímž se dotáhl v tabulce střelců na zatím vedoucího Necida.

"Až do té doby jsme neproměnili spoustu šancí. Už to vypadalo, že nám výhra není souzena," řekl liberecký kouč Ladislav Škorpil.

V závěru ještě ukázal Adámek za faul Nezmarovi hodně přísnou červenou kartu.