Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nováček se nebál, ale spásu nepřinesl

17 2000
B r u g g y (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - První velký zápas s českou reprezentací absolvoval v pátek večer záložník Marek Jankulovski. Dosud absolvoval jediný oficiální zápas, na turné v Hongkongu, kde chyběli všichni legionáři, a najednou vybíhal na hřiště, aby pomohl Nedvědovi, Poborskému a dalším zvrátit zápas o přežití na EURO 2000. Dvě minuty poté, co Djorkaeff poslal Francii podruhé do vedení, vystřídal v české sestavě Rosického, spásu však na hřiště nepřinesl.

iDNES: Bylo těžké zapojit se v tak těžkém okamžiku do hry?
Jankulovski:
Bylo to hodně obtížné, ale jak jsem přišel na hrací plochu, tak ze mě všechno spadlo. Měl jsem co nejvíce podporovat vlastní ofenzivní činnost a snažit se centrovat na útočníky Kollera s Lokvencem. Do rozjetého vlaku se nastupuje vždycky dobře, jen je škoda, že jsme nedosáhli lepšího výsledku. Myslím, že jsme s Francií sehráli přinejmenším vyrovnanou partii a chvilkami jsme byli dokonce lepší. Dvě velké šance měl Pavel Nedvěd, Dino Koller trefil břevno, zatímco soupeř měl kromě gólů už jen jednu šanci. Je to škoda.

iDNES: Jak jste prožíval poslední minuty, když se čas začínal krátit a vyrovnání nepřicházelo?
Jankulovski:
Bylo jsme čím dál tím víc nervózní, nakopávali jsme míče dopředu na útočníky, měli jsme i nějaké možnosti, ale štěstí se od nás opět odklonilo.

iDNES: Nebyla chyba, že jste jen nakopávali míče dopředu a přestali hrát kombinačně?
Jankulovski:
Na konci už nezbývá než riskovat. Vpředu byli dva vysocí hráči, tak jsme to museli zkusit.

iDNES: Nemáte strach z čekání na zápas s Dánskem, ve kterém už nemůžete nic získat? Nebude to čekání moc dlouhé a nepříjemné?
Jankulovski:
Hned v kabině po zápase jsme si slíbili, že je pořád ještě o co hrát: o svojí image a o přízeň fanoušků, kterým se musíme odvděčit aspoň jedním vítězstvím. Řekli jsme si, že oba dva zápasy byly dobré, a když budeme stejným stylem pokračovat, tak už určitě vyhrajeme a důstojně se rozloučíme s turnajem.DUMREALIT
Nový obor podnikání - majitel nové pobočky

DUMREALIT
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.czmobilní verze