Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Norové už znají složení týmu pro EURO

29 2000
O s l o - Další tým zná složení pro finálový turnaj mistrovství Evropy - dvaadvacetičlennou nominaci uzavřel norský trenér Nils Semb. "Některá rozhodnutí byla opravdu těžká," přiznal po ohlášení konečného složení týmu, v němž je devět hráčů přes třicet let a osm fotbalistů z anglické ligy. Semb vybral i třicetiletého obránce Stig Inge Björnebye z Bröndby, který v reprezentaci od předloňského mistrovství světa nehrál, protože se chtěl víc věnovat rodině. "Má perfektní levačku. Navíc projevil zájem znovu hrát za národní tým," dodal trenér.

Norové mají ve skupině Slovinsko, Španělsko a Jugoslávii.

Norská nominace:
Brankáři:
Morten Bakke (Molde), Thomas Myhre (Everton/Angl.), Frode Olsen (Sevilla/Šp.)
Obránci: Trond Andersen (Wimbledon/Angl.), Henning Berg (Manchester United/Angl.), Andre Bergdölmo, Bjorn Otto Bragstad (oba Rosenborg Trondheim), Dan Eggen (Alaves/Šp.), Vegard Heggem (Liverpool/Angl.), Stig Inge Björnebye (Bröndby/Dán.)
Záložníci: Eirik Bakke (Leeds United/Angl.), Erik Mykland (Panathinaikos/Řec.), Vidar Riseth (Celtic/Skot.), Kjetil Rekdal (Valerengen), John Arne Riise (Monako/Fr.), Bent Skammelsrud (Rosenborg), Stale Solbakken (Aalborg/Dán.),
Útočníci: John Carew, Roar Strand (oba Rosenborg), Tore Andre Flo (Chelsea/Angl.), Steffen Iversen (Tottenham Hotspur/Angl.), Ole Gunnar Solskjaer (Manchester United/Angl.).

Autor:


Tabulka ligy

Mužstvo Z V R P S B
1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. SK Slavia Praha 3 2 1 0 3:0 7
3. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 4:3 6
4. 1. FC Slovácko 3 1 2 0 6:3 5
5. Bohemians Praha 1905 3 1 2 0 3:2 5
AC Sparta Praha 3 1 2 0 3:2 5
7. MFK Karviná 3 1 1 1 4:3 4
FK Teplice 3 1 1 1 4:3 4
9. FC Slovan Liberec 3 1 1 1 3:3 4
10. FC Baník Ostrava 3 1 1 1 5:6 4
11. Fastav Zlín 3 1 0 2 2:3 3
12. Dukla Praha 3 1 0 2 2:7 3
13. FK Jablonec 3 0 2 1 2:3 2
14. FK Mladá Boleslav 3 0 1 2 2:4 1
15. Zbrojovka Brno 3 0 1 2 2:5 1
16. FC Vysočina Jihlava 3 0 1 2 0:4 1

Známky

1,5

Uroš Radakovič

Olomouc

1,5

Jan Laštůvka

Slavia

1,5

Jonathan Biabiany

Sparta

Góly

2

Ondřej Mihálik

Jablonec

2

Šimon Falta

Olomouc

2

Milan Baroš

Ostrava

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze