Ružomberok - Trnava

Ružomberok - Trnava - Brankář Trnavy Miroslav Hrdina a Martin Poljovka boují s Erikem Jendriškem z Ružomberku (uprostřed) ve finálovém utkání Slovenského fotbalového poháru. | foto: Miroslav Földeši, ČTK

Nezmar zařídil Ružomberku pohárový triumf

• 3
Bratislava - Proměněná penalta v podání českého krajánka Jana Nezmara rozhodla o vítězství fotbalistů Ružomberku nad Trnavou ve finále Slovenského poháru. Na stadionu Interu Bratislava nepadl gól v řádné hrací době ani v prodloužení, na pokutové kopy vyhráli 4:3 svěřenci Františka Komňackého a mají šanci na double. V lize vedou o dva body před Artmedií Bratislava.

Bývalý kouč Baníku Ostrava, který předloni dovedl k titulu v české lize, tak dosáhl dalšího úspěchu. Slovenský pohár vyhrál Komňacký už před třemi roky s Púchovem. V soutěži slaví triumf český trenér podruhé za sebou, neboť loni slavil po finále Václav Daněk s Banskou Bystricí.

Trnava přišla v 45. minutě po druhé žluté kartě o Semanka, před osmi tisíci diváků však statečně bojovala o cennou trofej i v deseti.

V rozstřelu dokonce Trnava vedla už 3:1, ale Ružomberok dokázal vyrovnat a Nezmar gólem na 4:3 ukázal, že není nadarmo nejlepším střelcem týmu.

Trnava - Ružomberok 0:0, 3:4 na penalty.