26 2013
Göteborg (Od našeho zpravodaje) - Nelze se na to vymlouvat, neexistuje omluva pro špatný výkon a neschopnost přehrát soupeře, vypracovat si šance. Sparťanští fotbalisté však v odvetě druhého předkola Evropské ligy v Göteborgu přece jen jeden gól dali, ale němečtí rozhodčí ho pro údajný ofsajd neuznali. Byl verdikt správný?

Sparťané potřebovali na hřišti BK Häcken vyhrát, tudíž bylo nutné skórovat. V prvním poločase měl dvě možnosti Krejčí, ani jednu neproměnil.

V 52. minutě však brankář Källkvist nestačil na střelu Hušbauera. Pomezní sudí Rafael Foltyn však během dráhy letu zvedl praporek.

Míč totiž letěl na Kadlece, který ho lehce tečoval. Sparťanský útočník byl v době Hušbauerovy střely na hranici ofsajdu, ale ani záznam situace nedokazuje, zda byl za posledním bránícím hráčem.

"Jo, tečoval jsem. Ale jestli jsem byl v ofsajdu..." poznamenal Kadlec.

Otočil se na pomezního a protestoval. Kapitán Lafata ukazoval na stopera Björcka a gestikuloval, že on byl brance blíž než Kadlec. Marně.

Gól neplatil. Podobně dopadl i domácí Makondele sedm minut před koncem, jemuž rovněž sudí odpískal ofsajd. O minutu později však už branku uznali, Häcken vyhrál 1:0 a postoupil. Sparta ostudně vypadla.