Nemohli jsme uspět, netrefili jsme branku, zlobil se žižkovský Vaclík

ŠANCE. Plzeňský stoper Marián Čiškovský se dostal do zakončení, ale z této příležitosti se proti žižkovskému brankáři Tomáši Vaclíkovi neprosadil. | foto: Jaromír Pech, MAFRA

21 2011
Opět, jako v letošní sezoně již tradičně, musel být neustále ve střehu. Často obrana Viktorie Žižkov nechávala svého brankáře Tomáše Vaclíka na českobudějovické útočníky samotného. Chytal skvěle, pustil jen jeden gól. Protože však jeho spoluhráči neohrozili branku soupeře, prohrál Žižkov v klíčovém zápase o záchranu v Budějovicích 0:1.

"Neuspěli jsme. Statistika mluví jasně. Netrefili jsme branku. Když si nedokážeme vytvořit šanci, nemůžeme bodovat. Na to doplácíme celý podzim," zlobil se Vaclík.

Nebýt vašich zákroků, mohl zápas skončit větším rozdílem.
Šance domácích vyplynuly z toho, že jsme ve druhé půli otevřeli hru, hráli na dva útočníky. Jejich útočníci Ondrášek a Sandro jsou rychlostní typy, ti umějí brejky dobře řešit.

Takže souhlasíte se slovy vašeho trenéra Pulpita, že to mohlo být klidně dva nebo tři nula?