Německo - Srbsko 1:1, favorit zvládl jen vyrovnat a dohrával v deseti

Srbský fotbalista Slavoljub Srnič (vlevo) v souboji s Julianem Korbem z Německa. | foto: AP

17 2015
Favorit mistrovství Evropy do 21 let hned na začátku zaváhal. Německo v Praze na Letné remizovalo se Srbskem 1:1. Zvládlo jen vyrovnat a zápas navíc dohrávalo v deseti bez vyloučeného obránce Christiana Güntera.

Na Letné padly oba góly už v úvodních 17 minutách.

Srbsko začalo výborně a už v osmé minutě šlo do vedení po individuální akci Djuričiče, který nejprve nasadil jesličky stoperovi Knochemu a pak suverénně překonal i brankáře Ter Stegena.

Německý tým byl v úvodu zaskočený, ale v 17. minutě hned ze své první vážnější akce vyrovnal. Na hranici pokutového území se dostal k míči Can a trefil se přesně k tyči.

„V prvním poločase jsme nehráli dobře, po změně stran to bylo lepší. Chtěli jsme vyhrát nebo alespoň neprohrát. Je důležité, abychom se v dalších utkáních zlepšili,“ řekl po zápase záložník Can.

Srbové drželi s protivníkem krok a měli víc šancí. Jojič po úniku na pravé straně vystřelil těsně vedle a v závěru poločasu Ter Stegen vytáhl Čaušičovu tvrdou ránu na břevno.

Druhá půle začala mnohem opatrněji a 5500 diváků na stadionu Sparty dlouho čekalo na zajímavější fotbalový moment. Svěřenci německého trenéra Hrubesche se přes častější držení míče za srbskou obranu prakticky nedostávali.

Německo - Srbsko 1:1

Další komplikace pro Němce přišla v 69. minutě, kdy bek Günter dostal druhou žlutou kartu za nasimulovaný pád.

Poté se tempo zápasu ještě víc snížilo a zdálo se, že remízu berou oba týmy. Až krátce před koncem po průniku střídajícího Bittencourta napálil Volland v dobré pozici srbského stopera.

„Je to pro nás velmi důležitý bod se silným soupeřem a favoritem turnaje. Na konci jsme v početní výhodě mohli přidat další gól, ale kdyby se nás někdo před zápasem ptal, jestli chceme bod, tak bychom ho pravděpodobně brali,“ uvedl střelec srbské branky Djuričič.