Hertha klesla za Leverkusen, první místo si pojistil Bayern Mnichov

Fotbalisté Leverkusenu (vpředu Kevin Kampl) slaví gól do sítě Frankfurtu. | foto: AP

16 2016
Hertha Berlín přišla v německé fotbalové lize o třetí příčku, která zaručuje přímý postup do Ligy mistrů. Na hřišti Hoffenheimu prohrála ve 30. kole 1:2. Dostal se před ní Leverkusen, který doma porazil Eintracht Frankfurt 3:0. První místo si výhrou 3:0 nad Schalke pojistil Bayern Mnichov.

Hertha Berlín, kde působí český záložník Vladimír Darida, klesla na čtvrtou příčku. Ta znamená postup do nemistrovské části kvalifikace Ligy mistrů.

Hertha prohrála na hřišti Hoffenheimu 1:2. V utkání se potkali dva čeští reprezentanti. Domácí obránce Pavel Kadeřábek přišel na hřiště v 53. minutě, za hosty odehrál Darida 85 minut a odešel z trávníku těsně před rozhodujícím gólem Hoffenheimu.

Hertha vytěžila z posledních dvou zápasů jen dva body a inkasovala v nich dohromady devět branek.

Na třetí místo před Hertu se posunul Leverkusen, který vyhrál nad Frankfurtem 3:0. Po bezbrankovém prvním poločase se v 70. minutě prosadil náhradník Kampl, který skóroval volejem hned při prvním kontaktu s míčem. Po něm se trefili ještě Brandt a Bellarabi.

Bayern Mnichov vyhrál 3:0 nad Schalke. Opět zářil útočník Lewandowski. Polský reprezentant vstřelil první dvě branky zápasu a v této sezoně dal už 38 soutěžních gólů, což se mu povedlo poprvé v kariéře. Třetí gól přidal Arturo Vidal.

Sedm bodů ztrácí Dortmund, který porazil 3:0 Hamburk. Za ten po Adlerově vyloučení odchytal závěrečných 36 minut český brankář Jaroslav Drobný.

Po náročném čtvrtečním utkání čtvrtfinále Evropské ligy v Liverpoolu (3:4) udělal dortmundský trenér Tuchel několik změn v sestavě. Od začátku nastoupili hned dva sedmnáctiletí záložníci Pulisic a Passlack. První jmenovaný oslavil v 38. minutě svůj premiérový soutěžní gól za seniorský tým Borussie. V závěru poločasu přidal druhou branku Ramos.

Krátce po změně stran fauloval hamburský gólman Adler mimo vápno Kagawu a obdržel červenou kartu. Jeho místo zaujal poprvé od 5. prosince Drobný. Ani on v zápase neudržel čisté konto, když jej čtyři minuty před koncem také překonal Ramos. Kolumbijský útočník se prosadil poosmé v sezoně.

Český obránce Theodor Gebre Selassie přispěl k cennému vítězství Brém, které porazily Wolfsburg 3:2. První gól dal z penalty Pizarro a díky 102. brance v dresu Brém se stal nejlepším klubovým střelcem v bundesligové historii.

Už v páteční předehrávce si po šesti kolech připsal vítězství Hannover, který doma vyhrál 2:0 nad Mönchengladbachem. I tak však zůstal poslední.

Oba góly padly v druhé půli, postarali se o ně záložník Anton a polský útočník Sobiech.

Německá liga - 30. kolo: Hannover - Mönchengladbach 2:0 (49. Anton, 60. Sobiech), Augsburg - Stuttgart 1:0 (36. Finnbogason), Brémy - Wolfsburg 3:2 (32. Pizarro z pen., 64. Bartels, 83. Yatabaré - 36. Guilavogui, 86. Dost), Darmstadt - Ingolstadt 2:0 (51. Rausch, 85. Wagner), Hoffenheim - Hertha Berlín 2:1 (33. Schar, 85. Uth - 26. Stark), Leverkusen - Eintracht Frankfurt 3:0 (70. Kampl, 76. Brandt, 90. Bellarabi), Bayern Mnichov - Schalke 3:0 (54. a 65. Lewandowski, 73. Vidal), Dortmund - Hamburk 3:0 (44. a 86. Ramos, 38. Pulisic), Mohuč - Kolín nad Rýnem 2:3 (8. Córdoba, 49. Balogun - 64. Risse, 74. Jojič, 83. Modeste).