Dortmund si poradil s Leverkusenem, ale Bayern je dál nedostižný

Gólová radost fotbalistů Bayernu Mnichov v duelu proti Darmstadtu | foto: Reuters

21 2016
Český fotbalový obránce Pavel Kadeřábek se podílel na výhře Hoffenheimu nad Mohučí 3:2, když přihrál na rozhodující gól zápasu. Suverénní vedení v tabulce německé ligy si i po 22. kole udržel Bayern Mnichov, který otočil skóre s Darmstadtem a zvítězil 3:1. Osm bodů zpátky zůstává Dortmund - ten porazil Leverkusen 1:0.

O výhře Dortmundu nad Leverkusenem rozhodl v 64. minutě Aubameyang. Na konci rychlého protiútoku poslal Durm přihrávku před prázdnou bránu a gabonský kanonýr vstřelil 31. soutěžní gól v sezoně.

Poté se však více než deset minut nehrálo. Trenérovi Schmidtovi z Leverkusenu se nelíbilo, že Dortmund na začátku gólové akce rozehrál přímý volný kop o několik metrů dál, než došlo k zákroku Kiesslinga.

Rozhodčí Zwayer proto kouče vykázal na tribunu, jenže Schmidt odmítl lavičku opustit. Zwayer proto poslal oba týmy do šaten a pokračovalo se až o několik minut později.

Schmidt už se na lavičku nevrátil. Jeho tým však mohl v úplném závěru vyrovnat, do velké šance se po akci Bellarabiho dostal Javier Hernández, jenže z deseti metrů zamířil těsně vedle.

Fotbalisté Borussie Dortmund se radují z gólu. Druhý zleva autor trefy Aubameyang.

Bayern Mnichov byl sice podle očekávání v duelu s Darmstadtem aktivnějším týmem, inkasoval však jako první. Po Siriguově centru se hlavou prosadil Wagner, který si připsal osmou trefu v sezoně.

Úřadující mistr v domácí Allianz Areně inkasoval po 587 minutách a do šaten o poločasové přestávce šel za nepříznivého stavu poprvé od září, kdy stejným poměrem prohrával s Wolfsburgem. Tehdy nakonec vyhrál díky Lewandowského pěti brankám 5:1.

A také proti nováčkovi soutěže se Bayernu podařilo obrátit skóre, tentokrát se o to postaral Müller, jenž dal dva góly. Na konečných 3:1 pak upravil Lewandowski, jenž s 22 góly vede tabulku střelců.

Sérii pěti zápasů bez výhry ukončil Hoffenheim, který vyhrál 3:2 nad Mohučí. Ve druhém poločase se od stavu 1:1 dvakrát prosadil Uth, jemuž na druhou trefu přihrál Kadeřábek.

Německá liga - 22. kolo

Bývalý obránce pražské Sparty si s míčem seběhl z pravé strany do vápna a předložil čtyřiadvacetiletému útočníkovi přesný pas před Kariusovu branku. Za hosty už pouze zkorigoval Samperio.

Největší šanci prvního poločasu utkání Hertha - Wolfsburg měl Darida, který po Kalouově přihrávce do vápna jen těsně minul Casteelsovu branku. Do vedení se však po přestávce dostali hosté, když si na Vieirinhův pas z druhé vlny naběhl Schäfer a pohotově zakončil.

Wolfsburgu však vedení vydrželo pouhých sedm minut, protože následně se trefil Kalou a oslavil jedenáctý gól v sezoně. V závěru mohl o vítězství hostů rozhodnout Gustavo, trefil však pouze tyč, a Hertha tak remizovala ve čtyřech z posledních pěti duelů.

Zatímco předposlední Hoffenheim získal důležité tři body v boji o záchranu, Brémy podlehly v Ingolstadtu 0:2. Celý zápas odehrál za Brémy český obránce Theodor Gebre Selassie.

Výsledky 22. kola: Bayern Mnichov - Darmstadt 3:1 (49. a 71. Müller, 84. Lewandowski - 26. Wagner), Hertha Berlín - Wolfsburg 1:1 (60. Kalou - 53. Schäfer), Hoffenheim - Mohuč 3:2 (68. a 76. Uth, 13. Amiri - 11. Córdoba, 78. Samperio), Ingolstadt - Brémy 2:0 (12. Hübner, 90. Hinterseer z pen.), Mönchengladbach - Kolín nad Rýnem 1:0 (9. Dahoud), Eintracht Frankfurt - Hamburk 0:0, Leverkusen - Dortmund 0:1 (64. Aubameyang), Hannover - Augsburg 0:1 (14. Ku Ča-čchol), Schalke - Stuttgart 1:1 (14. Belhanda - 74. Harnik).