Bayern odkládá oslavy, Dortmund válel. Kadeřábkův tým se blíží záchraně

NEDOSÁHL. Brankář Bayernu Mnichov Manuel Neuer se po střele Andreho Hahna (není v záběru) natahoval marně, Mönchengladbach vyrovnal na 1:1. | foto: AP

2 2016
Vypadalo to nadějně, ale nakonec si fotbalisté Bayernu Mnichov ještě na oslavu mistrovského titulu budou muset počkat. Ačkoli doma vedli, nakonec s Mönchengladbachem jen remizovali 1:1 a už počtvrté za sebou v nejvyšší německé soutěži jej nedokázali porazit. Bayern vede ligu dvě kola před koncem o pět bodů před Dortmundem.

Od šesté minuty se zdálo, že trenér Bayernu Pep Guardiola při svém jubilejním 100. bundesligovém zápase oslaví i mistrovský titul, když při Müllerově hlavičce zaváhal gólman Sommer.

Müller dal v této sezoně už 20 gólů, což je jeho nejlepší počin v kariéře. Poprvé v bundesligové historii Bayernu dosáhli na tuto hranici dva hráči v jednom ročníku, Lewandowski už má na kontě 27 zásahů a vede tabulku střelců.

Borussia ale byla po přestávce aktivnější, což zužitkovala v 72. minutě. Po povedené Stindlově přihrávce překonal Neuera pátým gólem v sezoně Hahn. Bayern sice prodloužil sérii bez porážky na osm zápasů, na oslavu titulu si ale bude muset minimálně do příštího duelu v Ingolstadtu počkat.

Dortmund nastoupil bez svého nejlepšího střelce Aubameyanga v základní sestavě, ani to ale Borussii proti Wolfsburgu nezastavilo a už po devíti minutách vedla o dvě branky.

Na obou se podílel japonský záložník Kagawa, který nejprve po Mchitarjanově pasu skóroval a posléze asistoval Ramosovi.

I v druhém poločase měli domácí jasnou převahu. Na 3:0 zvýšil Reus, v 69. minutě se pak dostal na hřiště Aubameyang a hned se prezentoval dvěma „slepenými“ góly. Gabonský reprezentant je v tabulce střelců s 25 trefami druhý za Lewandowským. Skóre pouze zkorigoval Schürrle.

Borussia stále drží domácí neporazitelnost, z 16 zápasů jich 14 vyhrála a dvakrát získala bod. Wolfsburgu se naopak nedaří a z posledních sedmi duelů získal pouhé dva body.

Leverkusen porazil Herthu Berlín 2:1, pojistil si třetí místo v tabulce a s ním i účast v základní skupině Ligy mistrů.

Skóre zápasu s Herthou, za kterou nenastoupil zraněný Vladimír Darida, otevřel už ve druhé minutě, když se po pohledné kombinaci prosadil devatenáctiletý Brandt, jenž skóroval v šestém utkání v řadě.

O chvíli později domácí zvýšili, Calhanoglův centr nedokázala obrana Herthy odvrátit a k míči se dostal Bender, jenž pohotově zakončil. Hertha ale rychle vstřelila alespoň kontaktní gól, když se po Pekaríkově přesném centru hlavou prosadil Ibiševič a oslavil jubilejní desátý zásah v sezoně.

Schalke si výhrou 3:1 na hřišti sestupujícího Hannoveru zajistilo účast minimálně v předkole Evropské ligy. Po čtyřech utkáních bez vítězství naplno zabodovalo, gólem k tomu přispěl i útočník Huntelaar, který vstřelil už 78. gól v bundeslize, čímž se dotáhl na krajana Roye Makaaye. Jediným Nizozemcem s více trefami je Willi Lippens (92).

V brance Hamburku znovu nastoupil Jaroslav Drobný a udržel čisté konto, jeho tým remizoval v Mohuči.

Obránce Pavel Kadeřábek odehrál za Hoffenheim poslední půlhodinu proti Ingolstadtu a byl u vítězné branky domácích. Bývalý hráč pražské Sparty poslal přihrávku Vollandovi a ten našel před bránou Amiriho, který přízemní střelou rozhodl o výhře 2:1.

Fotbalisté Brém zvládli důležitý záchranářský souboj a porazili Stuttgart vysoko 6:2. Werder se díky tomu posunul na patnácté místo, Stuttgart má o bod méně a je sedmnáctý. Český reprezentant Theodor Gebre Selassie odehrál v obraně vítězného týmu celý zápas.

Stuttgartský brankář Tytoň třikrát inkasoval v první půli. Nejprve přesně k tyči zamířil domácí Bartels, krátce po Didaviho vyrovnání přišel Barbův vlastní gól a v závěru poločasu se po zemi trefil ještě Öztunali.

Hosté, kteří před cestou do Brém šestkrát za sebou nezvítězili, se po přestávce snažili o zvrat. Barba napravil svou chybu při vlastním gólu a efektní patičkou snížil, ale Werder měl znovu pádnou odpověď - na 4:2 upravil Pizarro a debakl pak dovršili Bartels a střídající Ujah. Po druhém vítězství ze tří posledních zápasů opustily Brémy sestupové pásmo.

Výsledky 32. kola: Bayern Mnichov - Mönchengladbach 1:1 (6. Müller - 72. Hahn), Darmstadt - Eintracht Frankfurt 1:2 (12. Vrančič - 56. Hasebe, 83. Aigner), Dortmund - Wolfsburg 5:1 (77. a 78. Aubameyang, 7. Kagawa, 9. Ramos, 59. Reus - 86. Schürrle ), Hannover - Schalke 1:3 (20. Sobiech - 11. Choupo-Moting, 45. Huntelaar, 80. Schöpf), Hoffenheim - Ingolstadt 2:1 (37. Uth, 84. Amiri - 17. Lex), Mohuč - Hamburk 0:0, Leverkusen - Hertha Berlín 2:1 (2. Brandt, 16. Bender - 21. Ibiševič), Brémy - Stuttgart 6:2 (13. a 80. Bartels, 34. vlastní Barba, 44. Öztunali, 65. Pizarro, 87. Ujah - 26. Didavi, 54. Barba).