Darida nastoupil za Herthu, ta vyhrála. Schalke zdolalo Darmstadt

Fotbalisté Herthy Berlín s navrátilcem Vladimírem Daridou oslavují gól proti Mohuči. | foto: AP

27 2016
Reprezentační záložník Vladimír Darida hrál poprvé po zranění kotníku za Herthu Berlín. Klub z hlavního města zvítězil nad Mohučí 2:1, Darida naskočil v 64. minutě, ale v závěru znovu střídal. Fotbalisté Schalke 04 porazili Darmstadt 3:1 a díky třetímu vítězství po sobě vystoupali na osmé místo v tabulce německé bundesligy.

Výsledek 2:1 zařídil dvěma brankami nejlepší berlínský střelec Vedad Ibiševič, jenž odpověděl na gól Aarona Seydela. Ve druhém poločase za vítěze nastoupil po zranění Vladimír Darida.

Český reprezentační záložník se v nominaci objevil poprvé od 18. září, kdy si v zápase proti Schalke poranil kotník. Do zápasu zasáhl v 64. minutě krátce poté, co byl po druhé žluté kartě vyloučen Jean-Philippe Gbamin. Sám Darida v závěru zápasu obdržel žlutou kartu, následně jej kouč Pál Dárdai ve druhé minutě nastavení vystřídal.

Ibiševičovy dva přesné zásahy pro bosenského střelce navíc znamenaly zápis do historie bundesligy. Stal se 51. hráčem, kterému se v dějinách soutěže povedlo nastřílet stovku gólů.

Schalke si poradilo s Darmstadtem 3:1 a díky třetí ligové výhře za sebou prodloužilo neporazitelnost už na 12 zápasů ve všech soutěžích. Pro soupeře naopak výsledek znamenal čtvrtou bundesligovou porážku v řadě.

O záchranu bojující hosté přitom vstoupili do zápasu lépe a v 6. minutě vedli po gólu Marcela Hellera. Překvapení však tým kouče Markuse Weinzierla nepřipustil, v 26. minutě hlavičkou vyrovnal Sead Kolašinac. Vzápětí mohlo Schalke zápas otočit, penaltu Erica Choupo-Motinga ale zlikvidoval brankář Michael Esser.

Vedení se domácí přece jen dočkali, Choupo-Moting po hodině zápasu odčinil neúspěšný pokutový kop zásahem ze hry. V samém závěru potvrdil vítězství Alessandro Schöpf.

Schalke tak i ve dvanáctém soutěžním zápase v řadě bodovalo, z toho pouze dvakrát remizovalo. Zažívá tak nejlepší sérii výsledků od sezony 2006/07.

Výsledky 12. kola: Schalke - Darmstadt 3:1 (26. Kolašinac, 60. Choupo-Moting, 90. Schöpf - 7. Heller), Hertha - Mohuč 2:1 (36. a 67. Ibiševič - 25. Seydel).