Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Někteří reprezentanti měli zpoždění

21 2001
P r a h a - Postupně, jeden po druhém, se trousili čeští fotbaloví reprezentanti na sraz do hotelu Praha před kvalifikačními zápasy v Severním Irsku a s Dánskem. Zatímco třeba Pavel Kuka či Pavel Srníček seděli v hotelové hale už dlouho před stanovenou hodinou, kapitán mužstva Pavel Nedvěd dorazil s téměř hodinovým zpožděním. Bylo to však se svolením reprezentačního kouče Jozefa Chovance. "Hráče, kteří jeli do Prahem autem, jsme nabádali, aby v tomhle počasí zbytečně neriskovali." Nedvěd vyrazil na cestu ráno ze Skalné u Chebu, odkud pochází.
Prohlédněte si videonahrávku ze srazu

Včas dorazili sparťané Jarošík a Slončík, nebo Tomáš Rosický, přesně v půl jedenácté se objevil Jiří Němec. Až po něm přišli Lokvenc, Jiří Novotný, Týce, Šmicer a Koller. Trochu nesměle se mezi reprezentanty pohyboval Milan Fukal. "Fugasi, nazdar," volal na obránce Hamburgu Jiří Jarošík, jeho bývalý spoluhráč ze Sparty. "Moc jsem se těšil. Reprezentace je pro mě najvětší odměnou," vykládal Milan Fukal.

Společně vystoupali po schodech do haly bývalí spoluhráči z Olomouce Radek Látal, Tomáš Ujfaluši a Marek Heinz. Přijeli Látalovým autem s gelsenkirchenskou značkou.

Pavel Srníček počítal kolik hráčů, kteří reprezentují Severní Irsko, zná ze svého dlouholetého působení na Britských ostrovech. "V Newcastlu jsem byl asi se čtyřmi, znám hlavně Hughese, v Sheffieldu se třemi." Srníček dokonce chytal za Newcastlu na stadionu ve Windson Parku, kde se v sobotu bude hrát. "Bylo to nějaké benefiční utkání. Nikdo tam nechtěl jet," vzpomínal. Na dotaz, jak se mu tam chytalo, Srníček reagoval: "Není to typický fotbalový stadion pro Anglii, tribuny jsou daleko do hřiště."

Po obědě reprezentanti odjeli do Štiřína, v obci na Praze-východ, kde jim začíná soustředění. Ubytovali se na tamním zámku, trénovat budou na hřištích v okolních vesničkách Kunicích, Velkých Popovicích a Kostelci u Křížků. Asistent trenéra objede všechny plochy a zjistí, která vyhovuje požadavkům kouče nejlépe.

Autor:
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze