26 2016
V osmi dosud odehraných zápasech 35. kola Premier League padlo pětadvacet branek, ale vybrat z nich ty nejhezčí byla tentokrát potíž, střelci překvapivou krásou šetřili. Vedení soutěže oceňovalo akce, které ke gólům vedly, šikovnost a chytrost zakončovatelů.

5.Pedro: Bournemouth - Chelsea 1:4

Když se Chelsea v letošním ročníku potkala s Bournemouth poprvé, senzační prosincová výhra nováčka byla předposledním zápasem Josého Mourinha na lavičce londýnského klubu.

V odvetě to Chelsea soupeři vrátila i s úroky a přispěl k tomu i rychlý gól, který vstřelil Pedro. Padl po španělské spolupráci s Fábregasem, který útočníka vyslal uličkou do sóla. Pedro střílel podél brankáře.

4.Rijad Mahríz: Leicester - Swansea 4:0

Jeden z tahounů lídra Rijad Mahríz využil hrubky stopera Williamse, který ležérně přihrával na spoluhráče, ale trefil jen protivníka. Ten přitom ani nijak nenapadal. Mahríz toho využil a chytrou střelou k bližší tyči skóroval. Zajistil důležitý první gól svého týmu, který je krůček od titulu.

3.Eden Hazard: Bournemouth - Chelsea 1:4

Chelsea alespoň částečně napravila předchozí domácí debakl s Manchesterem City 0:3. Hlavní hvězdou byl Eden Hazard, jenž se trefil dvakrát. Byly to jeho první ligové góly v letošním ročníku. Ve výběru je jeho první branka ze 34. minuty. Ocenění zaslouží především patička Fábregase, který mu přihrával. Při přízemní střele z 18 metrů nemohl mít gólman Boruc čisté svědomí.

2.Daniel Sturridge: Liverpool - Newcastle 2:2

Anglický útočník Daniel Sturridge hrál dvanácté utkání sezony a dal osmý gól. Už po minutě hry si zády k bráně zpracoval míč na prsou a pálil z otočky.

1.Adam Lallana: Liverpool - Newcastle 2:2

Když po půlhodině zvýšil Adam Lallana na 2:0 pro Liverpoolu, nezdálo se, že by Newcastle, bojující o záchranu, bodoval. Anglický záložník se trefil bez přípravy levačkou z hranice vápna do horního růžku brány.

1. Chelsea FC 14 11 1 2 32:11 34
2. Arsenal FC 14 9 4 1 33:14 31
3. Liverpool FC 14 9 3 2 35:18 30
4. Manchester City 14 9 3 2 30:15 30
5. Tottenham Hotspur 14 7 6 1 24:10 27
6. Manchester United 14 5 6 3 19:16 21
7. West Bromwich Albion 14 5 5 4 20:17 20
8. Everton FC 14 5 5 4 17:16 20