15 2016
Imbula, Ritchie, Brady. Že vám jména fotbalistů nic moc neříkají? Poznejte je v hitparádě nejkrásnějších gólů 26. kola Premier League, jak je vybralo vedení soutěže. Která z pěti povedených střel a volejů se vám líbila nejvíc?

5.Matt Ritchie: Bournemouth - Stoke 1:3

Byl pár minut na hřišti, když v 57. minutě zažehl naději pro Bournemouth a snížil na 1:2. Matt Ritchie se na hranici vápna krásně položil do centru z levé strany, rána mu dobře sedla a byl z toho povedený gól. Leč nováčkovi Premier League body nepřinesl.

4.Andros Townsend: Chelsea - Newcastle 5:1

Townsendův gól možná potěšil oko fanoušků Newcastle, ale ne jejich srdce, protože v té době na Chelsea jejich tým prohrával už 0:5. Lednová posila z Tottenhamu krátce za polovinou hřiště převzala přihrávku, po krátkém sprintu si míč navedla z pravé strany do středu a levačkou z dvaceti metrů z plného běhu pálila nekompromisně. Courtois se natahoval marně.

Čtyřiadvacetiletý anglický reprezentant se ani neradoval, běžela 90. minuta a on věděl, že mužstvu ten gól nijak nepomůže.

3.Robbie Brady: Norwich - West Ham 2:2

Norwich potřebuje každý bod, vždyť jen lepší skóre ho dělí od sestupové příčky. Přitom mohlo být líp, kdyby proti West Hamu udržel náskok 2:0. Robbie Brady v 54. minutě skóre utkání otevřel.

Ve středu pole obral o míč protihráče, utekl mu a z 18 metrů vystřelil krásně technicky. Míč se odrazil od břevna.

2.Mark Noble: Norwich - West Ham 2:2

Kapitán West Hamu byl u zrodu branky, kterou tým inkasoval od Bradyho. To Mark Noble přihrával obsazenému spoluhráči, jehož Brady o míč obral.

Ale všechno vynahradil v 76. minutě. Naběhl si na zpětnou přihrávku Dimitri Payeta a z voleje z hranice pokutového území poslal míč šajtlí do horního rohu brány. Nádhera. West Ham tak vyrovnal na konečných 2:2.

1.Gianelli Imbula: Bournemouth - Stoke 1:3

Proč zrovna Imbulův gól je číslo 1? Volej z dvaceti metrů ke vzdálenější tyči, míč před brankářem ještě skočil, proto měl Jack Butland svou roli ztíženou. Na ránu nedosáhl.

Čerstvá posila Stoke z Porta si zaslouží potlesk za odvahu, odražený míč prostě poslala hned na bránu. Po nedávném příchodu to byl druhý zápas v Premier League a první gól.

Třiadvacetiletý Imbula je rodákem z Belgie, jeho rodiče pocházejí z Konga a on reprezentuje Francii.

Který gól 26. kola Premier league se vám líbil nejvíc?