Šleh šálou a zdvižené prostředníčky. Na Ribéryho zaútočil fanoušek

PROVOKATÉR. Fanoušek, který vběhl na hřiště, častuje zdviženými prostředníčky hvězdu Bayernu Mnichov Francka Ribéryho. | foto: Reuters

30 2014
Vběhl na hřiště mezi zkoprnělé fotbalisty a za terč svého útoku si vybral hvězdu Bayernu Mnichov Francka Ribéryho. Do hlavní role závěru středečního zápasu Německého poháru v Hamburku se obsadil fanoušek, který francouzského fotbalistu šlehl šálou domácího klubu do obličeje a pak ho provokoval zdviženými prostředníčky.

Příznivec Hamburku se potom marně snažil uprchnout před členy ochranky, která následně drzouna zpacifikovala. „Naštěstí se nic moc nestalo. Bylo to těžké, já ho neviděl přibíhat,“ vykládal po zápase v televizním rozhovoru Ribéry, jehož každý kontakt s míčem provázeli domácí fanoušci pískotem.

Vedení Hamburku den po utkání oznámilo, že na výtržníka podalo trestní oznámení a zakáže mu vstup na stadion. Ribérymu se veřejně omluvilo.

Bývalý nejlepší fotbalista Evropy nastoupil po nedávném zranění kolena poprvé v sezoně za Bayern v základní sestavě a v 55. minutě zvýšil na 3:0. Navedl si míč ze strany před velké vápno a jeho střela, tečovaná Johanem Djourouem, skončila za zády brankáře Jaroslava Drobného.

Český gólman předtím inkasoval v závěru prvního poločasu také po střele Davida Alaby z přibližně 30 metrů, spoustu dalších šancí Bayernu ale pochytal a měl značnou zásluhu na tom, že Hamburk prohrál utkání 2. kola pouze 1:3.

Teprve potřetí v sezoně nastoupil za Eintracht Frankfurt útočník Václav Kadlec a připsal si druhý gól. Na hřišti Borussie Mönchengladbach se dostal do hry v 48. minutě a těsně před koncem snížil na konečných 1:2. Druhý tým bundesligové tabulky těsnou výhrou protáhl neporazitelnost ve všech soutěžích už na 16 zápasů a jedno utkání mu schází k vyrovnání klubového rekordu.

1. Chelsea FC 13 10 1 2 29:10 31
2. Liverpool FC 13 9 3 1 32:14 30
3. Manchester City 13 9 3 1 29:12 30
4. Arsenal FC 13 8 4 1 28:13 28
5. Tottenham Hotspur 13 6 6 1 19:10 24
6. Manchester United 13 5 5 3 18:15 20
7. Everton FC 13 5 4 4 16:15 19
8. Watford 13 5 3 5 17:21 18