25 2016
Dostal malou domů, posunul si balon levačkou, napřáhl se... A míč minul. Mohelnický David Bača poté vstřelil zřejmě nejjednodušší gól v kariéře. Chybující brankář Uničova Tomáš Uvízl, jenž prošel mládeží Sigmy Olomouc, navíc domácím pomohl i k prvnímu gólu. Utkání 27. kola fotbalové MSFL nakonec skončilo remízou 2:2. Podívejte se na video.

Mohelnice vedla nad Uničovem už v patnácté minutě a i v první brance utkání měl prsty Uvízl. Domácí nakopli balon z vlastní poloviny na vápno hostů, kde šel do souboje mohelnický Lukáš Hapal s uničovským obráncem. Z ničeho nic se na hranici pokutového území přiřítil Uvízl, jenže balon se mu vyboxovat nepodařilo.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Hapal navíc prokázal solidní techniku a dobrou pohotovost, jelikož balon z otočky poslal obloučkem do prázdné sítě. Slabší chvilku si strážce tří tyčí vybral i na druhé straně - ve 40. minutě propadl Jakubu Horovi míč mezi nohama po střele Tomáše Binara, který snížil stav utkání na 1:2 z pohledu Uničova.

Uvízla nakonec dvě minely (špatně vyboxovaný balon a zmíněný nepovedený pokus o odkop) mrzet nemusely, ačkoli autorem branky byl Lubomír Pinkava z Mohelnice. Ten si však v 56. srazil centr z levé strany do vlastní sítě. Utkání tak skončilo smírně 2:2.

„V prvním poločase jsme zbytečně nechali hrát soupeře na naší polovině a dostávali se tak zbytečně pod tlak, ale chtělo se to po nás. Udělali jsme i nějaké zbytečné chyby, ale ty k fotbalu patří,“ řekl útočník Uničova Aleš Krč serveru fotbalunas.cz.

Výsledky 27. kola: Fastav Zlín B - Otrokovice 1:3 (0:1), Spartak Hulín - HFK Třebíč 2:0 (2:0), HFK Olomouc - 1.FC Slovácko B 1:1 (0:0), SK Líšeň - 1.SK Prostějov 1:3 (1:1), MFK Vyškov - MSK Břeclav 5:0 (3:0), Mohelnice - SK Uničov 2:2 (2:1), Velké Meziříčí - HS Kroměříž 7:2 (3:0), Vítkovice - FC Hlučín 0:1 (0:1).

1. Prostějov 27 18 4 5 60:27 58
2. Vítkovice 27 15 5 7 47:32 50
3. Uničov 27 14 6 7 49:26 48
4. Hulín 27 13 8 6 42:29 47
5. Hlučín 27 12 8 7 42:28 44
6. Kroměříž 27 13 4 10 47:46 43
7. Vyškov 27 11 7 9 50:30 40
8. Otrokovice 27 12 4 11 35:39 40