Motivace? Porazit Slavii

26 2003
Liberec, Jablonec nad Nisou - Pokud dnes Liberec zvítězí, sníží náskok Slavie na pět bodů. To by dávalo ještě naděje na dostihnutí Pražanů. Do konce ligy bude zbývat pět kol... „Nechceme se zabývat teoretickými propočty, které jen zatěžují hlavy. Hlavní motivací je Slavii porazit,“ tvrdí kouč Josef Csaplár. Jeho slávistický protějšek Miroslav Beránek to vidí jasně. „Je to prakticky přímý souboj o druhé místo. Domácím forma roste, což dokázali výhrou v Ostravě,“ uvedl Beránek.

Domácím se totálně rozpadla obrana. Chybí dlouhodobě zraněný Johana, k němuž navíc přibyli Lukáš a Holeňák, kteří mají stop za čtyři žluté karty. Kdo na jejich místa? V týdnu odehrála první poločas za rezervu proti Sibřině stoperská dvojice Valachovič - Zápotočný. Do obrany se dále nabízí Čapek či Polák.

Problémy se sestavou řeší i hosté. K dlouhodobým marodům se přiřadili Adauto a navíc z posledního zápasu se Synotem i Lukáš Došek, který má koňara a celý týden netrénoval. Do sestavy se naopak mohou vrátit Petrouš a Vachoušek, kteří v minulém kole byli v trestu. Liberecký Slovan na jaře doma neztratil ani bod a na jeho zápasy chodí slušné návštěvy. Pražané na stadionech soupeřů na jaře nezvítězili, podlehli na Letné a remizovali s mužstvy z dolní poloviny tabulky.

Jablonec chce udržet odstup

Rozdíl mezi oběma týmy ze spodu tabulky činí sedm bodů. Domácí jsou na sestupové patnácté příčce, hostům patří třináctá pozice. „Klid stále nemáme. I remíza by pro nás mohla být dobrým výsledkem. Hlavně, abychom si udrželi minimálně stejný odstup od sestupových míst,“ tvrdí jablonecký trenér Vlastimil Palička. Minulé dva domácí zápasy Jablonečtí nezvládli, s Hradcem i Olomoucí remizovali 0:0.

„Tentokrát by pod větším tlakem měli být teoreticky Bohemians. Mají ztrátu, nemůžou si dovolit klopýtnout. Na druhou stranu už vlastně nemají co ztratit,“ varuje Palička. „Musíme se domácím vyrovnat v agresivitě,“ nabádá Palička.

Jablonci chybí jen záložník Guľa, kterého trápí lýtkový sval, po trestu se naopak do sestavy vrací další středopolař Herzán. Dolíček uvidí souboj dvou týmů s řádně vychýlenou muškou. Bohemians drží gólový půst 279 minut, Jablonečtí se netrefili v lize dokonce už 333 minut.