SKÁČU VYSOKO. Gojko Kacar z Hamburku hlavičkuje míč před hráči Mohuče.

SKÁČU VYSOKO. Gojko Kacar z Hamburku hlavičkuje míč před hráči Mohuče. | foto: AP

Mohuč poprvé nevyhrála, bundesligu tak vede Dortmund

• 4
Fotbalisté Mohuče poprvé v novém ročníku nevyhráli. V 8. kole bundesligy navzdory velké převaze a mnoha šancím podlehli doma Hamburku 0:1. V čele tabulky je tak střídá Dortmund.

V Mohuči se hrál výborný fotbal, obě mužstva měla několik možností dát gól. Ale zahazovala i ty nejvyloženější, domácí i hosté trefili tyč, Van Nistelrooijovi z Hamburku nebyl ve druhém poločase uznán gól pro údajný ofsajd.

Nakonec gól přece jen padl, postaral se o něj minutu před koncem Gurrero, který ze sedmi metrů napálil pod břevno zpětnou přihrávku. Vítězství si užil brankář Jaroslav Drobný jen na lavičce, záložník David Jarolím nebyl kvůli zranění k zápasu vůbec nominován.

Obhájce titulu Bayern Mnichov doma porazil Hannover díky hattricku útočníka Maria Gómeze jasně 3:0 a částečně odčinil předchozí dvě ligové porážky. S třemi výhrami, dvěma remízami, třemi prohrami a skóre 8:8 však bavorskému velkoklubu patří až devátá příčka.

Schalke remizovalo v souboji dvou nejhorších celků s posledním Stuttgartem na svém stadionu 2:2 a o skóre se posunulo na šestnácté místo před Kolín nad Rýnem. Domácím, kteří v zápase dvakrát prohrávali, zachránil remízu deset minut před koncem nizozemský kanonýr Klaas-Jan Huntelaar. Ten se trefil z penalty a zaznamenal svůj pátý bundesligový gól.

Dortmund se na první příčku dostal už před utkáním Mohuče, v páteční předehrávce totiž gólem z nastavení vyhrál v Kolíně nad Rýnem. Dormund je první poprvé po sedmi letech.

O třech bodech pro hosty rozhodla branka Sahina v závěrečných sekundách zápasu. Hosté se dostali do vedení poprvé po 20 minutách díky premiérové brance v sezoně Poláka Blaszczykowského, jenž tečoval hlavičku Barriose.

Domácí se dlouho nemohli prosadit, v 82. minutě však napřáhl reprezentační kanonýr Podolski a trefil přesně roh branky. Ve vyhroceném závěru však obrana Kolína chybovala a Sahin přes padajícího obránce strhl vítězství na stranu Dortmundu.

Dramatické momenty zažili fotbalisté Dortmundu ještě před samotným zápasem cestou do Kolína. Jejich autobus totiž napadl dosud neznámý pachatel a kamenem dokonce prorazil sklo. Podle informací sportovního ředitele Michaela Zorka se nikomu z hráčů nic nestalo.

Leverkusen s reprezentantem Michalem Kadlecem na kraji obrany porazil Wolfsburg na jeho hřišti 3:2, pošesté za sebou v domácí soutěži neprohrál a vyhoupl se na třetí pozici. Domácí začali ve své Volkswagen Areně dobře a po trefách Brazilců Diega a Grafiteho vedli ještě dvacet minut před koncem o dvě branky. Po chybách v obraně však hostující Chilan Arturo Vidal z penalty a Simon Rolfes dvěma góly otočili utkání.

Výsledek 8.kola: Kolín nad Rýnem - Dortmund 1:2 (82. Podolski - 20. Blaszczykowski, 90.+1 Sahin), Bayern Mnichov - Hannover 3:0 (21., 77. a 90. Gómez), Brémy - Freiburg 2:1 (33. Hunt, 73. Almeida - 62. Schuster), Mohuč - Hamburk 0:1 (89. Guerrero), Schalke - Stuttgart 2:2 (29. Edu, 80. Huntelaar z pen. - 15. Gebhart, 74. Harnik), St. Pauli - Norimberk 3:2 (45.+1 Asamoah, 59. Ebbers, 82. Bruns - 48. Ekici, 62. Wolf), Wolfsburg - Leverkusen 2:3 (9. Diego, 68. Grafite - 72. a 83. Rolfes, 74. Vidal z pen.), Kaiserslautern - Frankfurt 0:3 (45. a 67. Gekas, 83. Meier), Hoffenheim - Mönchengladbach 3:2 (46. Ba, 67. vlastní Anderson, 82. Salihovič z pen. - 13. Bobadilla, 90. Idrissou).