Mladý Brazilec vyrazil za snem do Evropy a hned překvapil Spartu

NEROZHODNĚ. Sparta má jen bod. Na snímku bojuje hostující Vacek (vlevo) s Tarczalem. | foto: Petr EretČTK

26 2009
Za Příbram odehrál poločas v nedávném nepovedeném utkání s Teplicemi (0:3), pak jedenadvacetiletý brazilský záložník Dos Santos dostal šanci na posledních devět minut proti Spartě.

Příbram prohrávala 0:1, v závěru se tlačila před branku, nakopávala dlouhé centry. Byl to už zoufalý nápor.

Dos Santos (www.fkpribram.cz)Dos Santos se dostal k míči na hranici pokutového území, obhodil si protihráče Hubera a vystřelil přesně k tyči. Sparťanský gólman Blažek se jen ohlédl - 1:1.

Dos Santos vyrovnal z poslední akce zápasu, hned poté sudí odpískal konec. Nejdřív na něj radostí naskákali spoluhráči, poté ho objal kouč Massimo Morales.

"Říkal jsem, že je to začátek jeho dlouhé cesty," poznamenal Morales.

"Je to mladý chlapec z Brazílie, přiletěl bez rodiny a kamarádů za snem do Evropy. A já mu popřál, aby mu to takhle šlo dál," dodal příbramský kouč.

Zatím mu bude stačit, když Dos Santos pomůže týmu k záchraně. Zbývá posledních pět zápasů.

1. FC Viktoria Plzeň 4 4 0 0 8:1 12
2. SK Sigma Olomouc 4 3 0 1 7:3 9
3. SK Slavia Praha 4 2 2 0 3:0 8
4. AC Sparta Praha 4 2 2 0 4:2 8
5. FC Slovan Liberec 4 2 1 1 6:3 7
6. Bohemians Praha 1905 4 1 3 0 3:2 6
7. Fastav Zlín 4 2 0 2 3:3 6
8. 1. FC Slovácko 4 1 2 1 6:4 5