Mladíci porazili Itálii a jedou na Evropu

10 2000
C a s t e l l o S a n P i e r o - Mladí čeští fotbalisté zvítězili v kvalifikačním utkání mistrovství Evropy do 18 let v Itálii nad domácím týmem 1:0 a poprvé v historii si zajistili účast na závěrečném turnaji, který se bude hrát v červenci v Německu. V městečku Castello San Piero nedaleko Boloně vstřelil vítězný gól v poslední minutě Macek z pokutového kopu. Čeští dorostenci stejného soupeře porazili ve Zlíně 2:1 a k postupu jim stačila i remíza.
Sebevědomě hrající Italové si vynutili od první minuty převahu, ale dobře organizovaná obrana je nepustila do vážnějších šancí, ani k obávaným standardním situacím. V době, kdy německý rozhodčí přidával tři minuty, zahrál jeden z domácích zadáků v šestnáctce rukou a Macek nařízenou penaltu proměnil.

Mladíci tak soupeři oplatili dva roky starou porážku, která je tehdy připravila o účast na evropském šampionátu šestnáctiletých. Trenér Dušan Fitzel si pochvaloval hru celého
týmu, zvláště pak vyzvedl dvojici, která už má bohaté zkušenosti z ligy i z jednadvacítky. "Brněnský Polák a ostravský Baroš s námi hráli poprvé a ukázali, že jsou výraznými osobnostmi," řekl trenér.

Itálie - ČR 0:1 (0:0)
Branka: 90. z pen. Macek.
Sestava ČR: Čech - Křap - Hübschman, Leština - Vidlička,