Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Turnaj, sázení stromů a finále Ligy mistrů. Sparťané vyrazili do Milána

Mladí sparťané budou hrát na turnaji Fotbalem k přátelství. | foto: Fotbalem k přátelství

26 2016
Pozornost fotbalového světa bude v následujících dnech směřovat do Milána. Do dějiště finále Ligy mistrů ve čtvrtek ráno vyrazil také tým Sparty do patnácti let, který se v rámci projektu „Fotbalem k přátelství“ zúčastní mezinárodního turnaje.

„Českou část ligy jsme už vyhráli - čeká nás finále s vítězem moravské části, což bude společně s účastí v Miláně vrcholem sezony,“ řekl sparťanský trenér Michal Hladík.

Ambasadorem turnaje je Franz Beckenbauer, se kterým se začínající fotbalisté potkají. Na Spartu čeká skvostná konkurence. Soutěže se zúčastní například Inter Milán, Atlético Madrid, Schalke, Boca Juniors nebo Fluminense.

Ale nejde jen o sportovní hledisko. Cílem projektu „Fotbalem k přátelství“ je ukázat mladým lidem, že i soupeři na hřišti mohou být v běžném životě kamarádi, kteří by se měli navzájem respektovat a ctít.

I proto se sparťané v Miláně zúčastní například sázení stromů. V parku Di Trenno, čili kousek od stadionu San Siro, vysadí parocii, která bude součástí „Zahrady přátelství“. Tu bude tvořit 32 stromů - každý tým zasadí jeden.

Program vyvrcholí v sobotu večer, kdy se účastníci turnaje vydají přímo na finále Ligy mistrů mezi Atlétikem Madrid a Realem Madrid.

„Samotné utkání bude pro všechny kluky životní zážitek. Atmosféru, kterou vytvoří přes sedmdesát tisíc lidí, by chtěl zažít každý fotbalista. Kluci mají o tréninkovou motivaci postaráno,“ usmál se Hladík.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost


Najdete na iDNES.czmobilní verze