Mladá Boleslav - Ostrava 2:1, fanoušci hostů porážku neunesli

Boleslav se může radovat. První jarní kolo zvládla. Ilustrační snímek | foto: ČTK

19 2012
Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v 17. ligovém kole Ostravu 2:1. Nepříznivý vývoj zápasu neunesli hostující fanoušci, kvůli kterým musel být zápas na deset minut přerušen.

Utkání Mladá Boleslav versus Baník Ostrava ve videoreportáži

Boleslav o svém vítězství rozhodla už v prvním poločase. Nejdřív se z penalty prosadil kapitán Kulič, deset minut před přestávkou zvýšil Kúdela.

To ovšem neunesli fanoušci Ostravy, kteří se zkraje druhého poločasu dostali do konfliktu s pořadatelem, kterého surově zmlátili. A řádili dál. Uklidňovat je musela policie a víc než deset minut se nehrálo.

Kvůli tomu rozhodčí v závěru nastavili utkání o šestnáct minut. Toho využil ostravský záložník Marek, jenž snížil. Hostům už se ovšem vyrovnat nepodařilo.

Mladá Boleslav se od úvodního hvizdu podle očekávání soustředila na ofenzivu. Chramosta, Zahustel i Fillo ovšem v úvodu v nadějných pozicích mířili vedle.

V 26. minutě se po chybě domácího stopera Dimitrovského dostal z úhlu za obranu Vašenda, brankáře Millera ale neohrozil a hned z protiútoku se domácí radovali z vedoucího gólu. Fillo si v pokutovém území obhodil Frydrycha, ten ho fauloval a nařízenou penaltu proměnil Kulič přízemní střelou do protipohybu gólmana.

Ve 35. minutě už domácí vedli o dvě branky. Krásnou akci před pokutovým územím na jeden dotek předvedli Fillo, Chramosta a Kulič a s odrazem o tyč skóroval Kúdela.

Dvougólový náskok domácí v poklidu udrželi do poločasové přestávky, po níž se na stadionu strhli nepokoje.

Po neplánované pauze zajímavě pronikal levou stranou hostující Fantiš, ale mladoboleslavská obrana mu znemožnila finální přihrávku. V 73. minutě tvrdě pálil z hranice šestnáctky doprostřed branky ostravský Lukeš.

Hosté postupně přebírali iniciativu, více drželi míč a v 85. minutě mohl zahrozit Svěrkoš, jenže domácí ještě stihli jeho střelu zblokovat.

Kvůli nepokojům fanoušků a dalším běžným přerušením rozhodčí nastavil šestnáct minut a v 96. minutě Baník snížil. Marek před vápnem obešel obránce a v šestnáctce vypálil přesně ke vzdálenější tyči.