Rodina Jarolímů podělila góly i bodový zisk mezi Boleslav a Liberec

Karel Jarolím je novým trenérem Mladé Boleslavi. | foto: ČTK

24 2014
Jakou sestavu složí kouč Karel Jarolím? Jaký herní projev pod jeho vedením Mladá Boleslav předvede. A zaútočí v lize na třetí příčku? Boleslav se v neděli představila poprvé pod vedením uznávaného experta a nakonec byla ráda za bod. Na 2:2 vyrovnala až v nastaveném čase.

"Mrzelo mě, že jsme promrhali první půli, v níž jsme měli dvě tři dobré možnosti ke vstřelení branky," řekl po utkání Karel Jarolím. "Na začátku druhé půle jsme pak dvakrát propadli při standardních situacích, ačkoliv jsem hráče v kabině upozorňoval, aby dál pokračovali v aktivní hře."

Jarolímů včera bylo plno. V domácím dresu poprvé po příchodu z Řecka Marek, trenérův synovec. A na druhé straně nový boleslavský kapitán David, koučův syn.

Nakonec z toho byla i přestřelka Jarolímů.

"Marek nás svým gólem zaskočil," přiznal Karel Jarolím. "Větší radost jsem samozřejmě měl z trefy Davida," pousmál se. "Ta nás nasměrovala k vyrovnání."

V první půli se hrálo tak nějak ve vlnách, chvíli měla převahu Boleslav, pak ji zase přenechala Liberci. Na rozdíl od něj si ale dokázala vytvořit i šance.

Po přestávce se však domácí hned po první střele mezi tyče dostali do vedení, když David Jarolím hodně laxně bránil Pavelku.

Druhý úspěch Liberce přidal Marek Jarolím. "Naběhl jsem si středem a sám byl překvapen, kolik mám prostoru. Stačilo jen trefit bránu," komentoval svůj premiérový gól v libereckém dresu.

Jenže účelnou odpověď měl nachystánu i jeho bratranec. Boleslav zariskovala, postupně hrála až na čtyři útočníky David Jarolím snížil, když do brány zapadl jeho výborný pas z trestného kopu. Nápor sílil, v nastaveném čase David Jarolím centroval na Nešpora, jenž se z otočky perfektně trefil pod břevno.

91. minuta, vyrovnáno na 2:2!

"Za stavu 2:0 jsme museli něco udělat a jít do rizika," líčil Karel Jarolím. A vyplatilo se.

1. SK Slavia Praha 25 17 7 1 53:17 58
2. FC Viktoria Plzeň 25 17 5 3 37:16 56
3. AC Sparta Praha 25 13 7 5 39:21 46
4. FK Mladá Boleslav 25 11 9 5 38:26 42
5. FK Teplice 25 11 7 7 33:22 40
6. Fastav Zlín 25 10 8 7 31:27 38
7. FK Jablonec 25 8 8 9 37:34 32
8. Dukla Praha 25 8 6 11 32:30 30