Boleslav - Bohemians 1:1, domácí můžou po remíze přijít o třetí místo

Alejandro Cabrera Acosta (vlevo) z Bohemians upaluje dopředu, na zemi je boleslavský Ondřej Zahustel. | foto: ČTK

28 2015
Mladoboleslavští fotbalisté v lize podruhé za sebou ztratili. Na svém stadionu remizovali v 15. kole s Bohemians 1:1, minule prohráli 0:1 v Plzni. V pondělí můžou přijít o třetí místo, dostat se před ně může Liberec.

Mladá Boleslav podobně jako v předchozích domácích zápasech měla tlak, ale přes pozornou hostující obranu se nedostávala do zakončení.

Do vápna sice létaly centry, ale domácí střelci se k nim neprobojovali. A když už se prosadili ke střele, letěla mimo branku.

Bohemians se rychle osmělili a hrozili brejky, které táhli rychlonozí cizinci Mosquera a Acosta.

Po jednom z takových brejků vznikl ve 27. minutě ve vápně Mladé Boleslavi závar, boleslavský obránce Polom zahrál nedůrazně, k odraženému míči se dostal Jirásek a tvrdou ranou k tyči poslal Pražany do vedení.

Boleslav však odpověděla už čtyři minuty nato. Aktivní Zahustel si narazil se Ščukem, ten mu ideálně míč vrátil kolmicí za obranu, a reprezentační záložník tak byl zcela sám před brankářem Zlámalem, kterého prostřelil a vyrovnal.

Mladá Boleslav měla nadále vytrvalý tlak, ale do šancí se nedostávala. Jen Kúdela zapomenutý na zadní tyči, ale u něj byl včas brankář Zlámal a šanci mu zmařil.

Efektivitu nezlepšil ani střídající Baroš, kterého se domácím nepovedlo dostat do hry.

Deset minut před koncem naopak mohl rozhodnout hostující Mosquera, z voleje však netrefil prázdnou branku. Víc už oba týmy nevymyslely a rozešly se smírně.

1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6. FK Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7. MFK Karviná 21 8 5 8 30:32 29
8. FK Jablonec 21 7 7 7 33:28 28