Mistr prohrával, obrat hattrickem zařídil Skácel: Slavia - Brno 3:1

29 2009
Střelecké formě záložníka Rudolfa Skácela mohou děkovat fotbalisté Slavie. V 16. kole porazili Brno 3:1, přestože už od páté minuty prohrávali. Šikovný středopolař ale nastřílel hattrick, čímž zařídil obrat.

Souboj dvou týmů v krizi, z nichž domácí nevyhráli čtyři a hosté dokonce pět zápasů za sebou, začal lépe pro Brno. Došek si v páté minutě poradilo s oběma nedůraznými stopery Suchým a Čelůstkou, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Polácha a ten nabídnutou šanci využil. Přesnou ranou k tyči pokořil gólmana Romanovse.

Diváci začali projevovat nespokojenost, zvláště když si slávisté nepřesně přihrávali a zbytečně ztráceli míče. Do první šance se Slavia dostala v 17. minutě, ale po centru zprava namířil z deseti metrů Hloušek do míst, kde byl připraven gólman Bureš.

Slavia ale postupně přidávala a zatlačila hosty před branku. Hloušek
zpětnou přihrávku našel Grajciara, ale Bureš chytil. Vzápětí vytlačil na roh i Hlouškovu střelu z úhlu.

Ale ve 31. minutě nezachránil hosty ani on. Po dlouhém pasu přizvedl míč Dvorník, Križko byl nedůrazný v souboji se Skácelem, který ze tří kroků poprvé překonal Bureše.

Z ligové branky se Skácel radoval po více než šesti letech, když naposledy skóroval v červenobílých barvách v srpnu 2003 proti Plzni.

A Burešovi jeho 100. ligový zápas pokazil ještě víc. Ve 42. minutě se k němu dostal přetažený centr Krajčíka, Skácel si míč pohodlně zpracoval a přidal druhý gól.

Tři minuty po přestávce pak třicetiletý Skácel završil svůj první ligový
hattrick. Vypálil z 25 metrů a jeho střela skončila těsně u tyče brněnské branky.

V 62. minutě mohl po Hlouškově perfektní přihrávce dát i čtvrtý
gól, ale tentokrát na Bureše nevyzrál.

Pak už tempo zápasu opadlo. Slavia měla nadále převahu, ale žádnou větší šanci si již nevytvořila, hosté na zvrat neměli sílu.

1. FC Viktoria Plzeň 4 4 0 0 8:1 12
2. SK Sigma Olomouc 4 3 0 1 7:3 9
3. SK Slavia Praha 4 2 2 0 3:0 8
4. AC Sparta Praha 4 2 2 0 4:2 8
5. FC Slovan Liberec 4 2 1 1 6:3 7
6. Bohemians Praha 1905 4 1 3 0 3:2 6
7. Fastav Zlín 4 2 0 2 3:3 6
8. 1. FC Slovácko 4 1 2 1 6:4 5