Mistr prohrál potřetí za sebou, Jarolím zatím nepadl: Ostrava - Slavia 3:1

29 2010
Fotbalisté Slavie prohráli potřetí za sebou, ztratili reálnou šanci dostat se do evropských pohárů z ligové soutěže a s největší pravděpodobností přišli o trenéra Jarolíma. V dohrávce 22. kola Gambrinus ligy nestačili na Ostravu, která je po vítězství 3:1 dál ve hře o titul.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Jarolím nesplnil ultimátum od šéfů klubu a měl by podle předchozího vyjádření Petra Doležala s Tomášem Rosenem po porážce rezignovat.

"Zatím se k tomu nevyjádřím, je to moc čerstvé. Možná zítra," řekl Jarolím bezprostředně po utkání.

To samé pro Českou televizi řekl generální ředitel Doležal: "Poradíme a rozhodneme se v úterý." (co dál řekl Petr Doležal, čtě zde)

Jarolím musel alespoň remizovat, aby zůstal, jenže už ve 22. minutě slávisté po hrubkách v obraně prohráli o dvě branky. Do poločasu sice krásnou střelou snížil Trapp, ale v 65. minutě Mičola vrátil domácím dvougólový náskok.

"Udělali jsme hrubé chyby v obraně. Pak dali kontaktní gól a naše hrase zlepšila. Bohužel, nemůžu si pomoct, za stavu dva jedna nám rozhodčí upřel penaltu. Pak by se zápas vyvíjel jinak. Po třetím gólu jsme už dohrávali v křeči," prohlásil Jarolím. (rozhovor s Karlem Jarolímem zde)

Slávisté osm kol před koncem ztrácí na třetí pohárovou příčku, na kterou se posunula právě Ostrava, jedenáct bodů. Na vedoucí Spartu ještě o čtyři víc.

Už ve čtvrtek tým čeká úvodní čtvrtfinále Ondrášovka Cupu. Pokud Jarolím skončí, proti Spartě povede tým Miroslav Janů, dosavadní kouč třetiligového béčka.

Ostrava z domácího poháru už vypadla, může se soustředit jen na ligu a dál je ve hře o titul.

1. SK Slavia Praha 29 19 9 1 61:22 66
2. FC Viktoria Plzeň 29 19 7 3 45:21 64
3. AC Sparta Praha 29 16 8 5 46:25 56
4. FK Mladá Boleslav 29 13 10 6 47:33 49
5. FK Teplice 29 13 9 7 38:24 48
6. Fastav Zlín 29 10 8 11 32:35 38
7. Dukla Praha 29 10 7 12 38:35 37
8. FK Jablonec 29 8 12 9 41:38 36