Mistr dlouho prohrával, ale bod mu zachránil Wilfried: Sparta - Boleslav 1:1

TO JSEM MĚL DÁT. Sparťanský útočník Bony Wilfried se drží za hlavu po zahozené šanci | foto: Lukáš Bíba, MF DNES

25 2010
Sparťanští fotbalisté počtvrté v ligové sezoně ztratili - v 10. kole doma remizovali s Mladou Boleslaví 1:1. Za hosty se trefil Opiela, jenž využil zaváhání brankáře Blažka a stopera Řepky, za domácí v závěru vyrovnal Wilfried.

"Umožnili jsme soupeři, aby hrál to, co mu vyhovuje. A tak skoro každá akce končila šancí. Jejich branka paradoxně nakonec padla po nedorozumění při rohu," řekl sparťanský generální sportovní manažer Jozef Chovanec.

Utkání Sparta versus Mladá Boleslav ve videoreportáži

Nejdůležitější moment prvního poločasu se zrodil pár minut před přestávkou. Míč padal z rohového kopu přímo do rukavic brankáře Blažka, ale zkušený gólman se srazil s dalším mazákem Řepkou a centr mu vypadl z rukou. Boleslavskému Opielovi stačilo jen trefit branku, tak moc mu to zkušené sparťanské duo usnadnilo.

ON-LINE

Hosté v tu chvíli mohli vést už o dva góly, ale branku ze 4. minuty jim sudí neuznali kvůli ofsajdu a po půlhodině hry obrovskou šanci Kuliče famózně chytil Blažek.

I Sparta měla několik šancí. V 6. minutě se Wilfried důrazně prodral do pokutového území a běžel už jen na brankáře Millera. Technickou střelu ale poslal mimo. Úspěšnější nebyl v podobné situaci ani Kadlec, kterého boleslavský gólman vychytal dokonce dvakrát.

Ztráty

Sparty v první lize

Ve druhém poločase tempo hry lehce opadlo. Ani tak se ale diváci, kterých na letenský stadion dorazilo přes šest tisíc, nenudili. Boleslav sice začala bránit a spoléhala se spíš na brejky. Sparta se tlačila dopředu a měla další možnosti.

Tu největší spálil v 65. minutě Wilfried, kterému nůžkami přihrál Podaný, ale střelec z Pobřeží slonoviny z malého vápna v jasné pozici přestřelil.

Pak už to čím dál víc začalo připomínat zmar. Sparta sice bušila do boleslavské obrany, ale pořád nic. A tak v posledních minutách sparťanští fanoušci čím dál častěji volali na hřáče "Bojujte za Spartu!"

Jejich miláčci je nakonec vyslyšeli. V 83. minutě si na vzdálenější tyči počkal Wilfried na centr Kladrubského a skvěle hlavičkou překonal vyběhnutého gólmana Millera - 1:1.

I když se Sparta v dalších minutách hnala za vítězným gólem, na tři body už nedosáhla.

"Byl to určitě zajímavý zápas, útoky se přelévaly z jedné strany na druhou. My byli v prvním poločase možná dokonce lepší, jen jsme měli dát více branek," mrzelo boleslavského kouče Karla Stannera.