Místo dalších gólů jsme si to zkomplikovali, říká Nikl z Bohemians

GÓL Marek Nikl z Bohemians 1905 (uprostřed) vyskočil nejvýš a hlavou trknul míč do branky Brna. | foto: Stanislav ZbyněkČTK

10 2011
"Sami jsme si to zkomplikovali," ulevil si veterán Marek Nikl, stoper Bohemians 1905. "Měli jsme dát další dva tři góly a byl klid," dodal pětatřicetiletý stoper bezprostředně po těsném vítězství 2:1 nad hostujícím Brnem.

Domácí kanonýr Škoda kromě gólu pálil dvakrát do břevna, Štohanzl se netrefil z vyložené pozice, dvě gólové střely fantasticky zneškodnil brněnský brankář Krbeček.

"Ale řekl bych, že kluci vepředu doplatili i na ten šílený terén v šestnáctkách, na těch drnech se vůbec nedalo kombinovat," postěžoval si Nikl. "Ale jak už jsem říkal, další góly jsme přesto dát měli."

Utkání Bohemians 1905 versus Zbrojovka Brno ve videoreportáži

Vy jste ale při svém gólu na 1:0 kombinovat nemusel.
To je pravda. Šel jsem dopředu na náš roh, ten Brňáci odvrátili, ale protože jsme míč získali zase my, už jsem u jejich branky zůstal. A jak Sedláček odcentroval, v ten okamžik jsem věděl, že tohle je přesně ten míč, jaký potřebuju. Vyskočil jsem si na hlavičku a poslal míč do sítě. Ani nevím, jestli na ten centr šel i gólman, nebo jestli zůstal na lajně.

Měli jste neustálou převahu, ale přesto jste vyhráli jen o gól. Nestrachovali jste se v závěru o výsledek?
Bohužel jsme nenavázali na výborný výkon v první půli. Po přestávce se Brno přece jen zlepšilo, zatímco my jsme začali dělat chyby. Já ale věřil, že to k těm třem bodům dotáhneme, jinak by to byla velká fotbalová nespravedlnost. Ty tři body jsme si každopádně zasloužili.

Po přestávce jste se zranil a v první chvíli to vypadalo na střídání. Poté jste pár minut kulhal, co se vám stalo?
Dostal jsem normálního koňara. Ale dohrál jsem to v pohodě a o střídání jsem si neřekl. Už minule v Příbrami jsem nehrál kvůli svalovému zranění na stehně, bohužel, poslední dobou s tím mám potíže.

Jste na nečekaném šestém místě, jak tuto pozici vnímáte?
Jako mužstvo nás to uklidňuje, nemusíme se strachovat o záchranu a můžeme si zahrát fotbal. A to jsme dneska ukázali hlavně v tom prvním poločase. Zkrátka věříme si.

Ve zbývajících sedmi zápasech máte docela krutý los, hrajete v Ostravě, Liberci, na Spartě a na Slavii, doma máte Boleslav, Olomouc a Teplice. Takže musíte být rádi, že máte nahráno.
S dosavadní bilancí samozřejmě spokojení jsme. Ale my určitě ještě něco nahrajem. Nám se totiž proti těm lepším soupeřům hraje mnohem líp.

3. Fastav Zlín 16 9 4 3 27:18 31
4. AC Sparta Praha 15 8 5 2 28:12 29
5. FK Mladá Boleslav 15 8 3 4 26:16 27
6. FK Teplice 15 6 4 5 17:13 22
7. MFK Karviná 15 6 2 7 21:25 20
8. Bohemians Praha 1905 15 5 3 7 15:22 18
9. FK Jablonec 15 4 5 6 23:25 17
10. Dukla Praha 15 4 4 7 19:19 16