LETECKÝ DEN. Za míčem se v milánském derby vrhají Walter Samuel z Interu a jeho

LETECKÝ DEN. Za míčem se v milánském derby vrhají Walter Samuel z Interu a jeho soupeři Alessandro Nesta a Kevin Prince Boateng (zleva). | foto: Reuters

Milánské derby vyhrál Inter, do čela tabulky se proto posunul Juventus

• 13
Italská liga má po 18. kole nového lídra. Fotbalisté AC Milán totiž nezvládli městské derby s Interem, který vyhrál 1:0. Do čela se tak posunul Juventus Turín, kterému k tomu stačila i remíza 1:1 s Cagliari. Nevyhrálo ani třetí Udine.

V milánském derby byl dlouho střelecky aktivnější Inter. Gól Motty rozhodčí kvůli ofsajdu neuznal a v jasné šanci neuspěl Álvarez. AC zahrozil až před půlí, kdy trefil břevno Van Bommel.

Toho mohli domácí litovat v 54. minutě, kdy centr Zanettiho skončil až u Milita a ten zařídil jediný gól zápasu.

AC Milán se sice snažil o vyrovnání, ale obrana Interu potvrzovala prosincové zlepšení. Inter uhájil už páté čisté konto z posledních šesti zápasů.

AC Milán přišel o sérii dvanácti zápasů bez porážky, když naposledy prohrál 2. října s Juventusem.

Právě Juventus proti Cagliari brzy vedl, když v 7. minutě otevřel skóre střelou do prázdné branky po parádní kombinaci celé ofenzivy Mirko Vučinič. Jenže krátce po změně stran vyrovnal Andrea Cossu a Juventus už neměl odpověď.

Z osmnácti zápasů si tak připsal už osmou remízu, nadále však drží neporazitelnost. V lize naposledy prohrál 15. května s Parmou.

Lecce zdolalo Fiorentinu na jejím hřišti 1:0 a dostalo se ze dna tabulky, kam klesla Novara. Nováček soutěže podlehl Ceseně 1:3.

Z výhry se radovalo také Chievo, které doma udolalo Palermo 1:0. Český záložník Kamil Vacek to však sledoval jen z lavičky náhradníků.

Další Čech Libor Kozák nebyl kvůli zdravotním problémům ani mezi náhradníky Lazia, které doma zvítězilo nad Bergamem 2:0.

Výsledky 18. kola: AC Milán - Inter Milán 0:1 (54. Milito), Lazio Řím - Bergamo 2:0 (20. Hernanes z pen., 90. Klose), Cesena - Novara 3:1 (20. a 39. z pen. Mutu, 45. vlastní Rinaudo - 89. Morimoto), Chievo - Palermo 1:0 (50. Sammarco), FC Janov - Udine 3:2 (49. Granqvist, 51. Jankovič, 71. Palacio - 14. Ferronetti, 75. Di Natale z pen.), Fiorentina - Lecce 0:1 (66. Di Michele z pen.), Juventus Turín - Cagliari 1:1 (7. Vučinič - 48. Cossu), Parma - Siena 3:1 (24. Biabiany, 66. Valiani, 90.+4 Giovinco - 79. Grossi),  Neapol - Boloňa 1:1 (71. Cavani z pen. - 14. Acquafresca).

Zápas Catania - AS Řím byl v 66. minutě za stavu 1:1 kvůli dešti přerušen a odložen.