Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pardubický fotbal vidí svou brankářskou budoucnost v Knoblochovi

Pardubický gólman Milan Knobloch zasahuje. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

12 2016
Fotbalové Pardubice neměly lehkou volbu. Vsadit na osvědčeného Luďka Frydrycha, nebo dát větší prostor k rozvoji o pět let mladšího Milana Knoblocha? Pro oba místo v bráně zkrátka nebylo. Vedení spolu s trenéry nakonec ukázalo prstem na méně zkušeného z brankářské dvojice.

„Knobloch tady byl na roční hostování a šel jsem s tím, že bude Frydrychovi krýt záda. Během roku ale udělal obrovský výkonnostní pokrok,“ říká sportovní ředitel Vít Zavřel.

Knobloch se vytáhl už v závěru podzimu, kdy se blýskl zejména v poháru proti Spartě. Nabízela se tak otázka, kdo bude jedničkou v jarní části FNL. A dlouho to vypadalo, že mužem číslo 1 vzadu bude vyzrálejší Frydrych.

Jenže porážky ve Vlašimi a zvláště domácí „facka“ od posledního Vyšehradu posadily Frydrycha na střídačku.

„Stáli jsme poté před rozhodnutím, zda koupit Knoblocha a doplnit to mladými kluky, nebo prodloužit smlouvu Luďkovi. Předchozí kontrakt mu skončil na konci června. Byl to náš nejlépe placený hráč a nedovedli jsme si představit, že by měl sedět na lavičce. Věděli jsme, že je na tom výkonnostně dobře a nebude mít problém si sehnat místo v jiném klubu,“ dodal Zavřel.

Obě strany se setkaly poměrně záhy, jelikož Pardubice o minulém víkendu sehrály další přípravu právě v hradeckých Kuklenách, kde Olympie sídlí. Vítězství nového zaměstnavatele v poměru 2:1 však sledoval Frydrych z pozice náhradníka. Pro Pardubice to byl čtvrtý mač v řadě, během něhož dostaly minimálně dva góly.

„Prospali jsme první poločas, kdy jsme měli špatný pohyb. Bylo to zbytečné a prohrávali jsme 0:2. Ve druhé půli se to zvedlo, ale když nedáme šance, pak je z toho takový výsledek,“ hodnotil utkání kapitán Jan Jeřábek, který se ztrátou míče podepsal pod druhý gól Olympie, za kterou poprvé nastoupil ještě nedávný slávista a hradecký rodák Karel Piták.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze