Barošův start: dvě minuty na hřišti a hned gól. Předtím stihl i svatbu

SVATBA S BAROŠEM. Kdepak, nevěsta měla jiného ženicha. Ale snímek s fotbalistou bude mít v albu čestné místo. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

29 2015
Já jsem Milan Baroš! Takhle se hlásí o slovo hvězda. Slavná posila mladoboleslavských fotbalistů nastoupila poprvé za nový klub: první minuta, druhá minuta a hned gól.

„To je přesně on. Milan má styl koncového hráče, měl by naši hru potvrzovat brankami,“ usmál se Jan Chramosta, Barošův kolega z boleslavského útoku.

Přípravy

Přehled všech zápasů během letní přestávky

Vítěz Ligy mistrů z roku 2005 nakráčel poprvé do boleslavské kabiny minulou neděli. Pak pár dnů trénoval individuálně, aby doháněl fyzičku. Do přípravy s týmem se zapojil ve čtvrtek.

„Byl s námi na tréninku dvakrát, takže je brzy hodnotit, v jaké je formě. Ale jsem přesvědčen, že Milan bude pro náš tým obrovským přínosem na hřišti i v kabině,“ míní Jakub Rada, posila Mladé Boleslavi z Bohemians 1905. „Má obrovské jméno, a jak jsem ho za těch pár dnů poznal, je i velký sympaťák,“ dodal Rada.

První duel na turnaji v Benátkách nad Jizerou sledoval Milan Baroš ještě z lavičky. Ve finále však už pomohl svým prvním gólem v mladoboleslavském dresu k výhře nad Bohemians 4:2.

Boleslav přijela v sobotu na turnaj do sousedních Benátek nad Jizerou se širokým kádrem. Ještě před prvním zápasem hráči náhodně asistovali u svatební veselice, ženich s nevěstou přišli ze sousední restaurace a neváhali požádat fotbalisty o společné snímky.

V duelu proti Hradci Králové zůstal Baroš jen na lavičce a v modrobílé klubové mikině pozorně sledoval boleslavskou výhru 5:0.

Na finále už si obul kopačky a s kapitánskou páskou na rukávu se proti Bohemians 1905 hned ve druhé minutě důrazně prosadil ke gólu.

Přestupy

Přehled všech změn během letní přestávky

„Rychle se trefit v novém působišti, to se vždycky počítá,“ pochvaloval si premiéru Milan Baroš. „Zvlášť u útočníka je to pro získání sebevědomí důležité.“

Na hřišti vydržel poločas, zamával skandujícím fanouškům a odešel do šatny. „Byli jsme s trenérem dopředu domluvení, že tu odehraju jen 45 minut,“ vysvětlil Baroš. Premiéra dopadla skvěle. Nejen první gól, ale i klubová trofej za první místo po finálové výhře 4:2.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39