Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bílek: Kádr se rozšířil a můj odchod jsou jen dohady médií

DOBRÁ NÁLADA. Reprezentační trenér Michal Bílek a manažer národního týmu Vladimír Šmicer měli po utkání se Slovenskem důvod k úsměvu. | foto: Petr Janeček, Jitka Janečková,  MF DNES

14 2012
Spokojen se zápasem, spokojen s novými tvářemi v reprezentaci, spokojen s celým letošním rokem. Skoro to svádí k pocitu, že trenér fotbalové reprezentace Michal Bílek prožívá jakýsi happy end. Ohrožený se ve své funkci necítí, navíc po výhře 3:0 nad Slováky ví: "Tento zápas mi neublíží, to je jednoznačné."

Spadl vám kámen ze srdce?
Žádný kámen ze srdce mi nespadl, jsem prostě spokojen. Před každým zápasem jsem pod tlakem, to je pořád.

Cítíte to tak, že vás hráči podrželi?
Atmosféra před zápasem byla zbytečná. Spíš bych čekal, že hráči ucítí před zápasem podporu. Bylo to ale jen o mně, jestli to bude můj poslední zápas... To není příjemné ani hráčům, čekají větší podporu z médií.

Fotbalový šéf Pelta ale říkal, že vaši práci nyní zhodnotí.
Mluvil jsem s panem Peltou před týdnem a on mi nenaznačil, že by uvažoval o změně, takže to jsou spíš dohady médií. Je ale pravda, že jsme domluveni, že si sedneme a zhodnotíme tento rok. Byli jsme takto domluveni bez ohledu na to, jak zápas se Slovenskem dopadne.

VIDEO: Podívejte se na sestřih zápasu

Utkání Česko versus Slovensko ve videoreportáži

A vy jste s rokem 2012 spokojen jak?
Můžeme být spokojení. Vyhráli jsme skupinu na Euru, ve čtvrtfinále jsme sehráli dobrý zápas s Portugalskem. A kvalifikaci o mistrovství světa 2014 máme přes remízu s Bulharskem rozehranou dobře, bitva o druhé místo je vyrovnaná. Ano, tento rok můžeme hodnotit jako úspěšný.

Stejně asi budete hodnotit zápas se Slovenskem, že?
Zvládli jsme ho. Vyšel nám úvod a rychlé branky nás uklidnily. Po celou dobu jsme dobře kombinovali, soupeře jsme do vážnější šance nepustili, naopak jsme mohli přidat další góly. Zápas se nám povedl.

Jak jste byl spokojen s nováčky?
Celý tým si vedl velmi dobře, nebyl tam nikdo, ke komu bych měl připomínky. Dobrý byl střed pole, Láďa Krejčí, Bořek Dočkal.

Fotogalerie

Ten obzvlášť, ne?
Povedlo se to všem a Bořek si řekl o to, abychom s ním počítali dál. Ukázal se jako velmi dobrý krajní záložník, je fotbalový, má dobrou kopací techniku, výbornou střelu levou i pravou nohou, zahrává standardní situace, je zkušený. Musíme ale výrazně uvažovat o všech. Zatím bych to nepřeceňoval, ale když tento výkon zopakují, můžeme říct, že máme další adepty reprezentace. Kádr se tímto zápasem rozšířil.

Nemrzí vás ve světle zápasu se Slováky, že jste v minulých zápasech před Davidem Lafatou upřednostňoval Tomáše Pekharta?
David Lafata si nestěžoval. To zaprvé. Zadruhé, tohle byl přípravný zápas. Kvalifikační jsou přece jenom o něčem jiném. Ale souhlasím s tím, že David podal takový výkon, jaký si od hrotového útočníka představujeme. Byl nepříjemný, byl nebezpečný pro soupeře, dal dva góly. Byl jsem s ním hodně spokojený.

Neměl dostat šanci dřív?
Kdyby nastupoval v kvalifikaci on a nevedlo se mu, tak teď dostávám otázku, proč nehraje třeba Tomáš Pekhart. Nikdo neví, jak by to bylo v opačném pořadí.

Proč jako proti Slovensku nešlo hrát i v předchozích zápasech?
Je to tím povedeným startem. Bylo to podobné jako proti Řecku. Hráli jsme výborně a soupeř v sobě už nenašel sílu, jak to otočit.

Autor:
Šetříte na dárky k Vánocům?
Šetříte na dárky k Vánocům?

Vydělejte peníze prodejem přebytečných věcí s bazarovou aplikací eMimino.cz.

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze