Messi má koliku a nedostal se na hřiště. Suárez ho zastoupil hattrickem

Luis Suarez z Barcelony oslavuje jeden ze svých tří gólů proti čínskému Kuang-čou. | foto: AP

17 2015
Když Messi nemůže, Suárez pomůže. Fotbalisté Barcelony podle očekávání postoupili do finále mistrovství světa klubů. Nikoli však pod vedením Lionela Messiho, kterého trápí ledvinová kolika. Největší favorit japonského turnaje jde dál díky hattricku Luise Suáreze, v semifinále porazil Kuang-čou Evergrande 3:0. V neděli si o titul zahraje proti River Plate.

„Leo Messi se ve čtvrtek probudil s bolestmi břicha, které většinou způsobují ledvinové kameny,“ uvedla Barcelona v prohlášení s tím, že zatím není jasné, jak dlouho čtyřnásobný nejlepšího fotbalista světa bude mimo hru. „Rozhodnou o tom další lékařské prohlídky,“ uvedl klub.

Barcelona pak v zápase šetřila i Neymara, ovšem také bez dvou ofenzivních es dokázala zlomit obranu čínského šampiona až krátce před pauzou, kdy Rakitičovu střelu dorazil Suárez.

Uruguayský útočník zvýšil v 50. minutě po Iniestově přihrávce za obranu. V 67. minutě pak Suárez proměnil penaltu za faul na Munira a stal se prvním autorem hattricku v historii MS klubů.

„Suárez byl senzační. V šestnáctce je zabijákem, který dokáže dát gól v každé situaci, i v těch hodně složitých,“ řekl po utkání trenér Barcelony Luis Enrique. „Chtěli jsme zabránit tomu, aby Kuang-čou ukázalo svou kvalitu. Dostali jsme je pod velký tlak,“ doplnil pětačtyřicetiletý kouč.

Katalánské mužstvo bude ve finále dvanáctého ročníku turnaje hrát o rekordní třetí titul, uspěla i loni. Argentinský celek River Plate se může radovat z premiérového triumfu. Kuang-čou prohrálo poprvé od červnového příchodu brazilského trenéra Scolariho a zahraje si o třetí místo s domácí Sanfrecce Hirošima.

„I velké kluby Barceloně podlehly tímto výsledkem, takže nejsme horší. Hodně jsme se zlepšili, ale světové velkokluby jsme ještě nedohnali,“ uvedl Scolari, jehož svěřenci ukončili šňůru 28 soutěžních duelů bez porážky.