Messi poprvé od šampionátu hrál za Barcelonu. A zase děsí brankáře

GÓLOSTROJ MESSI. Argentinský útočník pomohl Barceloně v přípravném utkání proti výběru korejské ligy dvěma brankami. | foto: AP

4 2010
Nejlepší fotbalista za minulý rok Lionel Messi na nedávném mistrovství světa nedal za Argentinu ani jeden gól. Ale jakmile se vrátil do Barcelony, už je zase pro brankáře postrachem.

Během přípravného turné po Asii fotbalisté Barcelony porazili výběr korejské ligy 5:2. A Messi, který nastoupil poprvé od nevydařeného šampionátu v Jižní Africe, dal dvě branky.

Messi přitom původně neměl vůbec hrát, ovšem pořadatelé akce si jeho přítomnost na hřišti vyžádali. Messi tak do hry zasáhl po půlhodině hry a předvedl sedmnáctiminutové představení okořeněné dvěma zásahy, které zařídily Barceloně poločasové vedení 3:2.

Španělský mistr totiž dvakrát prohrával. Poprvé inkasoval hned v úvodní minutě, když náhradní brankář Pinto hrubě chyboval a mimo vápno podběhl dlouhý nakopávaný míč. Po srovnání Ibrahimovice se korejský výběr dostal znovu do vedení po hlavičce zkušeného reprezentanta I Tong-kuka.

Pak však začal úřadovat Messi. Nejprve si naběhl na přihrávku za obranu a obstřelil brankáře. Těsně před poločasem pak předvedl svou typickou akci, zatáhl míč po pravé straně, kličkou se uvolnil a levačkou poslal míč k tyči.

Do druhé půle už nenastoupil a jen sledoval, jak Víctor Sánchez a Jonathan Soriano zvýšili na konečných 5:2 pro Katalánce.

V kádru Barcelony stále chybějí španělští reprezentanti Iniesta, Xavi, Villa, Puyol, Busquets, Piqué a Valdés, kteří se po triumfu na mistrovství světa teprve zapojují do tréninkového procesu.

Témata: Lionel Messi

1. Chelsea FC 13 10 1 2 29:10 31
2. Liverpool FC 13 9 3 1 32:14 30
3. Manchester City 13 9 3 1 29:12 30
4. Arsenal FC 13 8 4 1 28:13 28
5. Tottenham Hotspur 13 6 6 1 19:10 24
6. Manchester United 13 5 5 3 18:15 20
7. Everton FC 13 5 4 4 16:15 19